Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Gazyfikacja Gaszowic w przyszłym roku

Facebook Twitter

Gazyfikacja centrum Gaszowic odłożona w czasie. Przypomnijmy, gmina walcząc z niską emisją, postanowiła zmienić system ogrzewania obiektów w ścisłym centrum.

To budynki użyteczności publicznej: Urząd Gminy, szkoła, przedszkole, ośrodek zdrowia, komisariat policji czy ośrodek kultury, do których ciepło dostarcza kotłownia opalana węglem. System ma zostać zmieniony na gazowy. Nie stanie się to jednak, jak planowano przed tym okresem grzewczym. Dlaczego? Mówi wójt gminy Gaszowice, Paweł Bugdol.

Chcieliśmy w tym roku, natomiast ze względów formalnych, przepisowych, przekładania się w czasie pewnych decyzji chcieliśmy w tym roku już to rozpocząć. Niestety otrzymaliśmy późno pewne decyzje. Za chwile będzie trzeba ogrzewać,nie możemy sobie pozwolić na o, że w ośrodku zdrowia, czy szkole nie było ciepło, więc przesunęliśmy tę inwestycję, myślę, że na początek przyszłego roku. Żeby po sezonie grzewczym, od razu działać, rozbudowywać i przerabiać kotłownie.

Jak będzie wyglądał nowy system ogrzewania centrum Gaszowic?

Trzeba przebudować całą kotłownię i dostosować do tych wszystkich przystosować do tych wszystkich przyłączy, do tych butli, nowoczesnych pieców, które będą zainstalowane. Będzie postawiona jedna butla z gazem skroplonym. Obecnie chcemy postawić tę butlę w Gaszowicach i rozpocząć opalanie gazem centrum, do czasu aż w przyszłości, mam głęboką nadzieję od strony Rydułtów przez Piece aż do centrum Gaszowic poprowadzona będzie nitka z gazem. A są perspektywy, jest już jakaś pozytywna decyzja, że ta nitka powstanie.

Koszt przebudowy kotłowni, który pokryje ze swoich środków gmina to około 400 tysięcy złotych. Butle z gazem ma dostarczać Polska Spółka Gazownicza. Dodajmy, że w gminie trawa także modernizacja budynków OSP w Gaszowicach i Szczerbicach, mają tam zostać również wymienione źródła ciepła.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj