Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gdzie do szkoły po gimnazjum? Pora podjąć decyzję

Facebook Twitter

W piątek (18.05.) rozpocznie się elektroniczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie wodzisławskim. Tymczasem, aby pomóc uczniom szkół gimnazjalnych wybrać dalszą ścieżkę kształcenia, tamtejsze Starostwo Powiatowe i Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczyciel już po raz drugi - w nowej formule - zorganizowało Targi Edukacyjne i Piknik Edukacyjny.

W Wodzisławskim Centrum Kultury szkoły ponadgimnazjalne prezentowały filmiki i programy artystyczne przygotowane przez swoich uczniów. Później przyszedł czas na piknik na Trzech Wzgórzach:

Już drugi rok zmieniliśmy troszeczkę formułę, postanowiliśmy, że nic tak nie trafia, jak młodzi do młodych, więc większe działanie jest tutaj uczniów naszych szkół, którzy przygotowują tą ofertę, pokazują tak od ich strony, od ich serca, jak te szkoły się prezentują i myślę, że to trafia, ponieważ widać po uczestnikach, tu się młodzież i myślę, my wszyscy dobrze bawimy. To nie jest jakiś przymus, ale też i pożyteczne z przyjemnym – mówi starosta wodzisławski, Ireneusz Serwotka.

W tym roku w powiecie wodzisławskim wyboru będzie dokonywało około 1400 uczniów trzecich klas szkół gimnazjalnych. Na trenie powiatu czeka na nich 9 szkół. Udaje się nam zatrzymać tu naszą młodzież – podkreślał starosta Serwotka:

Zdecydowanie większość trafia do nas, rozbudowujemy tą także statystykę, żeby poznać, bo to jest dobra analiza, czego nam jeszcze brakuje, jakie trzeba na przykład poprawić komunikacje, dojazd, bo to też jest ważne, jaką dodatkową ofertę stworzyć i już możemy powiedzieć, że nie ma odpływu. Tzn, że trochę więcej młodzieży  spoza powiatu do naszych szkół dociera, niż wybiera sąsiednie bliskie miasta. Spotkania, kontakty z młodzieżą też nam uświadamiają czego jeszcze brakuje, co jeszcze powinniśmy pokazać, z jakiej strony, żeby rzeczywiście wybierali nasze szkoły.

Nasz reporter Robert Krzyżaniak, pytał uczniów kończących gimnazja, czy podjęli już decyzję:

W połowie tego miesiąca (18.05.) rozpocznie się elektroniczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych, która potrwa do 18 czerwca. Czasu na decyzję pozostało już naprawdę niewiele.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj