Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gdzie jest najlepszy kurs funta? Dzięki pracy w UK możesz zarobić jeszcze więcej [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Kurs funta brytyjskiego sprawia, że na pracę w Zjednoczonym Królestwie od lat decydują się tysiące Polaków. Mowa tu zarówno o osobach okazjonalnie wyjeżdżających do UK na zarobek, jak i tych, którzy mieszkają tam na stałe i tylko od czasu do czasu odwiedzają Polskę.

Fot. mat. nadesłane

W obu tych przypadkach natomiast niezwykle ważny jest kurs funta. Ma on bowiem realne przełożenie na to, jak wysoka będzie wypłata takich ludzi po przeliczeniu na złotówki, np. po powrocie do ojczyzny czy podczas wspierania rodziny, która tu została.

Czy zarabianie w GBP się opłaca?

Wymieniając 1 GBP na PLN, można dostać ponad 5 złotówek. To oznacza, że zarobioną kwotę osoba pracująca w Wielkiej Brytanii mnoży ponad 5-krotnie. W efekcie tego pensja rzeczywiście może być o wiele atrakcyjniejsza niż w Polsce – szczególnie w przypadku niewyspecjalizowanych zawodów, które w naszym kraju nie są zbyt dobrze opłacane. Taka sytuacja sprawia, że na zarabianie w funtach brytyjskich decyduje się wiele osób wysyłających następnie pieniądze rodzinie. To także popularne rozwiązanie wśród studentów, dorabiających sobie np. w czasie wakacji, by w ten sposób uzbierać oszczędności na pozostałą część roku.

Nawet po odliczeniu kosztów mieszkania, życia i transportu, taka strategia często bywa bardzo opłacalna. Kurs funta od dwóch lat utrzymuje się powyżej 5 zł, w szczytowych momentach przekraczając nawet 5,60 zł. W praktyce zatem korzystne bywa zarówno wymienianie całej pensji na złotówki od razu po powrocie do kraju, jak i trzymanie oszczędności w GBP, czekając na kolejne wzrosty cen.

Gdzie znaleźć najlepszy kurs funta?

Choć funt jest dość stabilną walutą, kurs GBP bywa zmienny. Nie są to kolosalne różnice, ale przy comiesięcznej wymianie dość dużej kwoty, mogą znacznie wpływać na wysokość rocznego zarobku. Właśnie dlatego warto wejść na stronę https://internetowykantor.pl/kurs-funta/ i obserwować ceny na bieżąco. Aktualizowane są one co kilka sekund, dzięki czemu klientów nie omijają żadne, nawet krótkotrwałe spadki. Tego typu okazje mogą sprawić, że pensja będzie zdecydowanie wyższa w danym miesiącu.

Czasem kurs funta brytyjskiego jednak nie sprzyja. Może zdarzyć się tak, że w okresach świątecznych czy wakacyjnych wymiany będą mniej opłacalne, bo będą cieszyć się większym zainteresowaniem. Warto wtedy trzymać GBP na koncie i czekać na najlepsze ceny. Co więcej, InternetowyKantor.pl pozwala na ustawienie alertu, który informuje, gdy tylko na rynku pojawi się stawka uznana przez użytkownika za satysfakcjonującą. W ten sposób można odłożyć transakcję w czasie. Korzystać z wcześniej odłożonych pieniędzy i czekać na kolejną zmianę koniunktury, do której dojść może w ciągu kilku tygodni czy nawet dni.

Dlaczego najlepiej wymieniać funty na zł przez internet?

InternetowyKantor.pl to serwis działający w pełni online. Funkcjonuje on na polskim rynku od lat i zdążył zdobyć uznanie wielu osób zarabiających w GBP i regularnie wymieniających pensję na złotówki. Dlaczego jest tak lubiany? Wszystko dzięki wygodzie, niezawodności i bezpieczeństwu. Jest dostępny o każdej porze dnia i nocy. To odróżnia go od zwykłych lokali stacjonarnych, które w dodatku oferują często o wiele mniej korzystne warunki wymiany.

Co więcej, pieniądze wymienić w nim można na komputerze, tablecie czy nawet smartfonie. Funty wysyłane są następnie bardzo szybko na wskazane konto, nie trzeba więc nosić ze sobą gotówki i szukać wpłatomatów. Oczywiście połączenie jest odpowiednio zabezpieczone i czuwa nad nim grono specjalistów. Dzięki temu nigdy nie zawodzi, a cała kwota bezpiecznie ląduje tam, gdzie powinna.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj