Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gdzie jest policja? Na „L4”. Choruje już kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Powód?

Facebook Twitter

22 policjantów z Jastrzębia-Zdroju na zwolnieniu lekarskim. Funkcjonariusze chorują także w komendach w Bielsku-Białej i Łaziskach. Jaki jest powód masowych zachorowań stróżów prawa?

fot.slaska.policja.gov.pl

Informacje Radia 90 o tym, że nie przyszli do pracy policjanci z patrolu interwencyjnego, potwierdza Michał Szcześniak, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów na Śląsku.

Michał Szcześniak: Mogę potwierdzić rzeczywiście w Jastrzębiu-Zdroju 22 osoby są na zwolnieniach lekarskich,(…) na 35 etatowo poszło na zwolnienia lekarskie. 6 osób jest w szkołach, 6 na urlopach.

Radio 90: Mamy też Bielsko, mamy Łaziska?

Michał Szcześniak: Tak rozmawiałem z kierownictwem tych jednostek, potwierdzam pojedyncze przypadki.

Młodszy aspirant Bartosz Frontczak z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju przyznaje, że rano i w południe nie pojawili się policjanci patrolu interwencyjnego:

Bartosz Frontczak: W służbie nie pojawili się policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego przewidziani na poranną zmianę. Ich miejsce zajęli dzielnicowi, tak że pełną obowiązki patrolu interwencyjnego. Na południe jest przewidziany jeden patrol referatu patrolowo-interwencyjnego. Natomiast prawdopodobnie ci policjanci tez nie stawią się na służbie i będą też zastąpieni przez policjantów rewiru dzielnicowych. Są to zwolnienia lekarskie, niestety nie wiem na jaki okres i co jest powodem tego zwolnienia.

Dlaczego policjanci są na zwolnieniach lekarskich ? Prawdopodobnie, to efekt braku porozumienia pomiędzy służbami mundurowymi a przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie między innymi podwyżki uposażeń. Póki co jednak, NSZZ Policjantów na Śląsku odcina się od tego:

Michał Szcześniak: Związek Zawodowy nie podpisuje się pod żadną akcją protestacyjną. Związek zawodowy w tej chwili prowadzi rozmowy, negocjacje ze stroną rządową, z panem ministrem. Celem wywalczenia tych dobrych warunków służby pracy dla policjantów

Na 20 września zaplanowane jest kolejne spotkanie w Warszawie w sprawie wzrostu wynagrodzeń w policji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023