Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gdzie mieszkańcy regionu przysięgają sobie miłość? Zobacz, gdzie ślubowali sobie Katarzyna i Ariel

Facebook Twitter

Wysoko nad ziemią, w czasie skoku spadochronowego, głęboko pod wodą, na plaży. Na świecie pary przysięgają sobie miłość w różnych miejscach i w różnych okolicznościach.

fot. Arkadiusz Łyko/iknurow.pl

Młode pary z regionu są raczej wierne tradycji i najczęściej na swój ślub w plenerze wybierają ogrody: czy to na prywatnych posesjach, czy te przy restauracjach, w których potem planują wesele. Ale są wyjątki od tej reguły i tak na przykład kilka dni temu w Knurowie zakochani ślubowali sobie miłość i wierność na stadionie piłkarskim Concordii Knurów:

Katarzyna i Ariel: Chcieli, żeby było to w plenerze, coś fajnego, oryginalnego. Ja jestem za Rakowem, Ariel jest za Górnikiem Zabrze i ciężko by było tu, albo tu. Zresztą to też duże stadiony i to nie byłoby takie efektowne. Ale jak zamawialiśmy salę, okazało się, że wolnym terminem był 5 sierpnia. A że 5 sierpnia to jest data urodzin Concordii Knurów i akurat w roku, kiedy zawieraliśmy związek małżeński, przypadał jubileusz 99-lecia, to stwierdziliśmy, że fantastycznym pomysłem byłoby to zrobić na stadionie, gdzie na co dzień gra Concordia. I na szczęście wszystko się udało, urzędnicy i wszyscy z MOSiRu z Knurowa przystąpili na ten pomysł, wszystkim się spodobało i stwierdziliśmy, że robimy akurat w tym miejscu, a nie w innym.

mówią Katarzyna Olszowy-Wojdowska i Ariel Wojdowski, z którymi udało nam się połączyć w czasie ich podróży poślubnej nad Bałtyk. Ich ślub był pierwszym plenerowym ślubem udzielonym w Knurowie. Wcześniej odbywały się uroczystości poza Urzędem Stanu Cywilnego, np. w szpitalu czy w domu prywatnym, ale nigdy na otwartej przestrzeni. Czy w czasie ceremonii na stadionie udało się stworzyć odpowiednią atmosferę?

Katarzyna i Ariel: Wszystko było fajnie, nawet szpaler mieliśmy piłkarski piłkarzy Concordii. Miasto na tym skorzystało, klub piłkarski na tym skorzystał, MOSiR a przede wszystkim my – państwo młodzi. W ogóle jeszcze w historii Knurowa nie było nigdzie plenerowego ślubu, także dwie rzeczy zrobiliśmy. Pierwszy plenerowy i pierwszy na stadionie. Ja uciekam od urzędów, można na prawdę zrobić ten swój jedyny wymarzony dzień na swój sposób, a nie według jakiegoś utartego schematu.

fot. Arkadiusz Łyko/iknurow.pl

A jak zareagowali bliscy młodej pary, kiedy zostali zaproszeni na ślub na stadion Concordii Knurów?

Katarzyna i Ariel: Zaproszenia były bardzo ciekawe, bo specjalnie dopasowaliśmy do tego dnia i tego miejsca. W formie biletów na mecz, więc zrobiły furorę. Nasi znajomi i rodzina chodzi do pracy, do znajomych i wszystkim pokazywali. Furorę to zrobiło i sam fakt, że zrobiliśmy to gdzieś indziej, to wszyscy byli naprawdę tym zachwyceni.

W Wodzisławiu Śląskim urzędnicy Urzędu Stanu Cywilnego również pamiętają ślub, jaki udzielany był na stadionie przy Bogumińskiej, za nimi również uroczystość na terenie wyremontowanej Baszty Rycerskiej na Grodzisku. W Gorzycach do tej pory młode pary wybierały tradycyjnie ogrody, ale już niebawem ślub odbędzie się na polanie leśnej położonej na terenie gminy.

Czytaj także:

Podobne tematy


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /home/server106088/ftp/radio90/radio90pl/wp-includes/wp-db.php on line 3547

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj