Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gdzie się nauczyć jeździć na rowerze? Miasteczek Ruchu Drogowego jak na lekarstwo

Facebook Twitter

Rośnie liczba wypadków z udziałem rowerzystów. A niestety ze świecą szukać Miasteczek Ruchu Drogowego, w których młodzi ludzie mogą ćwiczyć jazdę na rowerze. Wyjątkiem są Żory, gdzie w Parku Cegielnia działa takie miasteczko. Są znaki drogowe, sygnalizacja, znaki poziome i co najważniejsze - każdy może tam przyjść.

Miasteczko od rana odwiedzają dzieci ze szkoły i przedszkoli. Starsi uczą się poruszać rowerem po mieście, młodsi bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię:

Miasteczko Ruchu Drogowego to doskonałe miejsce do nauki. To ważne, aby uczyć dzieci bezpiecznego poruszania się po drogach – dodaje Angelika Majewska z przedszkola nr 5 w Żorach:

Co zrozumiałe, z takich miejsc cieszą się także policjanci. Jak mówi Robert Noworyta z żorskiej drogówki to jedyne takie miejsce w całej okolicy. To, że mamy mało wypadków z niechronionymi uczestnikami ruchu, może właśnie z tego wynikać:

Żorskie Miasteczko Ruchu Drogowego znajduje się w Parku Cegielnia. Wstęp jest wolny. W innych miastach naszego regionu miasteczka ruchu drogowego znajdują się także w Raciborzu i w Jastrzębiu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj