Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gdzie w Jastrzębiu szukać ochłody w upalne dni? Będą kurtyny i poidełka

Facebook Twitter

Gdzie w Jastrzębiu szukać ochłody? W mieście już są przygotowywane są miejsca gdzie będzie można zadbać o nawodnienie i ochłodzenie.

Budżet obywatelski w Jastrzębiu

Gdzie w Jastrzębiu szukać ochłody w upalne dni?

Do lata coraz bliżej, temperatury też w niektórych dniach dość wysokie. W Jastrzębiu-Zdroju już są przygotowywane są miejsca, gdzie będzie można zadbać o nawodnienie i ochłodzenie. W mieście każdy będzie mógł skorzystać ze zdrojów ulicznych, które znajdują się w Parku Zdrojowym przy Witczaka, al. Piłsudskiego, przy Pompowni Wody przy Turystycznej, 3-go Maja i ul. Rostków. Są również punkty czerpalne skąd można napić się wody. To Turystyczna przy przedszkolu, Poznańska koło Zespołu Szkół nr 2, a także przy ul. Mazowieckiej 2.

Jeśli temperatura powietrza przekroczy 25 stopni uruchamiane będą również zraszacze. Będą zlokalizowane przy kinie centrum, w parku Zdrojowym. Tu ciekawostka będzie słup zraszający RETRO. Ochłodzić się w ten sposób będzie można także przy al. Piłsudskiego obok marketu, przy hali sportowej orz na OWN-ie.

Oprócz picia dużej ilości wody, warto również zadbać o ochłodzenie organizmu. W tym celu, w mieście zainstalowane będzie pięć bramek zraszających, które będą dostępne dla mieszkańców.

  • Al. J. Piłsudskiego 27 Kino Centrum,
  • Ul. Witczaka Park Zdrojowy – słup zraszający RETRO,
  • Ul. Al. J. Piłsudskiego 2 B Sklep Stokrotka,
  • Ul. Al. J. Pawła II hala sportowa,
  • Ul. Kazimierza Wielkiego OWN – bramka zraszająca z punktem czerpalnym.

Bramki te będą uruchamiane, gdy temperatura w cieniu osiągnie 25 stopni Celsjusza.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024