Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Geocaching – współczesne poszukiwanie skarbów

Facebook Twitter

Na terenie Polski znajduje się ponad 33 i pół tysiąca skrytek, przynajmniej jedną z nich znalazło blisko 88 tysięcy osób. O co chodzi w geocachingu? Jak się w to bawić? Co można znaleźć w skrytkach, kiedy już wpadnie się na ich trop? O tym wszystkim opowiedzieli nam geokeszerzy z regionu!

Tak, to jest zabawa – zgodnie mówią geokeszerzy, czyli współcześni poszukiwacze skarbów. Ktoś coś chowa, a potem ktoś to znajduje. Dziś w Radiu 90 geocaching:

– mówi nam Paweł Bednarczyk, pseudonim PB Klipa, 500 skrytek znalezionych. Przeszło cztery tysiące odkrył ich już Krzysztof Kurasz, pseudonim KriSWalker:

Na terenie Polski znajduje się ponad 33,5 tysiąca skrytek, przynajmniej jedną z nich znalazło blisko 88 tysięcy osób. Dla tych, którzy chcieliby spróbować, w Radiu 90  instrukcja: zaczynamy od strony internetowej:

…i troszkę wolnego czasu… Pojemniki, które schowane są w skrytkach, mogą być najróżniejsze – mówi Paweł Bednarczyk.

– dodaje Krzysztof Kurasz. To gdzie są skrytki sprawdzamy na stronach geocachingu:

W geocachingu wszystko jest uregulowane, zakładać skrytki nie można na terenie prywatnym, trzeba zapoznać się z regulaminem, pamiętać o bezpieczeństwie poszukiwaczy.

Kto się bawi w geocaching? Wszyscy:

W naszym regionie jest ponad 1400 skrytek, więc jak tylko ktoś chce szukać, to ma duże pole do popisu:

Szukanie to jedno, osobną sprawą są spotkania geokeszerów. Spotykają się aby posprzątać, są spotkania lokalne, ale i ogólnoświatowe:

W skrytkach obok „logbooka”, czyli papierowego dziennika wpisów, można schować różnego rodzaju przedmioty, np. podróżne, które przenosi się ze skrytki do skrytki, a ich właściciel może śledzić trasę podróży po całym świecie. Dobrej Zabawy!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj