Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Giełda Wolontariatu w Pałacu Dietrichsteinów

Facebook Twitter

To praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, bezinteresownie na rzecz innych. W poniedziałek (05.12.) w Międzynarodowym Dniu Wolonatriusza w Pałacu Dietrchisteinów odbędzie się I Wodzisławska Giełda Wolontariatu, w której czasie zaprezentują się organizacje pozarządowe i koła działające w szkołach na terenie miasta i opowiedzą, czym zajmują się na co dzień. 

parking

To m.in. stowarzyszenia pomagające zwierzętom, seniorom, będą też osoby działające na rzecz kultury. Wydarzeniu towarzyszyć będą dwa wykłady poświęcone wolontariatowi, ale też profilaktyce zdrowotnej Giełda od 10.00 do 13.00. Organizatorem jest Centrum Aktywności Społecznej, przy którym działa Centrum Koordynacji Wolontariatu. W przyszły roku po raz pierwszy ma zostać przyznany tytuł „Wolontariusza Ziemi Wodzisławskiej”.

fot. mat. prasowe

Program wydarzenia:
1. prezentacja wodzisławskich kół wolontariackich,

2. wystąpienie prof. dr hab. Izabelli Zieleckiej-Panek, która opowie o różnorodnych trendach wykonawczych Śląskiego Chóru Kameralnego „Ad libitum” i ich wpływie na popularyzowanie muzyki w oparciu o działania wolontariatu,

3. wykład kobiet z Stowarzyszenia Amazonek, które opowiedzą o wolontariacie w stowarzyszeniu. Będzie to również doskonała okazja do porozmawiania na temat profilaktyki badania piersi.

Wolontariuszki zaprezentują:
nową darmową aplikację „Breast Test’’, która jest projektem firmy Roche realizowanym we współpracy z Federacją Stowarzyszeń „Amazonki”, skierowanym do wszystkich kobiet z zaproszeniem do właściwego i regularnego samobadania piersi. Program krok po kroku wyjaśnia, które obszary piersi należy badać, w jaki sposób, kiedy i na co szczególnie zwracać uwagę,
technikę prawidłowego samobadania piersi, przy użyciu modeli.
W trakcie spotkania będzie można zapoznać się z ofertą Centrum Koordynacji Wolontariatu oraz obejrzeć zdjęcia z różnych akcji wolontariackich.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024