Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Giemza o bezpiecznej jeździe na rowerze. Chcesz wiedzieć więcej? Przyjdź dziś (11.04.) do Halo!Rybnik

Facebook Twitter

Jeździmy coraz bardziej bezpiecznie- ocenia Bartosz Giemza z Akademii Bezpiecznego Rowerzysty. Rowerzysta ekstremalny, Mistrz Polski BMX uczy innych jak cieszyć się bezpieczną jazdą na dwóch kółkach.

Najważniejsze to sprawny rower i kask na głowie:

Wydaje mi się, że jeździmy bezpiecznie. Ten ruch rowerowy się zwiększa z roku na rok w Polsce, sprzedaż rowerów rośnie, tworzą się nowe miejsca, nowe ścieżki, ale też nie każdy z nas jest przygotowany na to (…).

Na ostrożność zwraca uwagę też policja, w czasie ostatniej kontroli w ramach „NURD”, niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są między innymi rowerzyści, tylko w Cieszynie, 12 rowerzystów złapano na łamaniu przepisów ruchu drogowego. Czego Bartosz Giemza uczy w Akademii Bezpiecznego Rowerzysty?

W Akademii Bezpiecznego Rowerzysty przede wszystkim ja sprzedaję, pokazuję tajniki technicznej jazdy, którą można wykorzystać wszędzie. Buduje się coraz więcej pumptracków, torów rowerowych, można tę wiedzę wykorzystać tam, można na ścieżkach, ale też na drodze podczas sytuacji awaryjnej, omijając np. dziurę.

Bo techniczna jazda przyda się także podczas zwykłej przejażdżki:

Ja jeżdżę dużo po drogach, bo moje treningi jednak oparte są o kolarstwo szosowe i zdarzają się takie sytuacje, że nie jesteśmy w stanie zareagować i może być niebezpiecznie (…).

Bartosz Giemza będzie gościem specjalnym naszego studia plenerowego w Halo!Rybnik. Wpadajcie na rowerach po godz. 12.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 marca 2021