GKS Jastrzębie bez punktów w Głogowie. Zespół przegrał mecz z tamtejszym Chrobrym

Bez punktów wrócili z Głogowa piłkarze GKS-u Jastrzębie. Zespół przegrał mecz z tamtejszym Chrobrym 0:2. Początek był dobry w wykonaniu jastrzębian, ale to gospodarze w 16. minucie zdobyli gola dającego im prowadzenie. Później GKS nie wykorzystywał kolejnych stwarzanych szans.

W drugiej połowie gra się wyrównała, piłkarze GKS-u dążyli do wyrównania, jednak w 80. minucie meczu ponownie trafili piłkarze Chrobrego i to oni ostatecznie dopisali do swojego konta trzy punkty. Na pomeczowej konferencji trener jastrzębian stwierdził:

Jacek Trzeciak: W momencie gdy wydawało się, że kontrolujemy ten mecz i jesteśmy w fazie ofensywnej, przytrafia nam się błąd, który skończył się bramką. Druga połowa podobnie, gra toczyła się w środkowej części boiska, trzymaliśmy tą piłkę ale to było bez pomysłu, jakości i werwy. Obraz tego meczu jest taki, że trzymaliśmy piłkę, ale tak naprawdę bez jakości.

GKS Jastrzębie z 7 punktami na koncie zajmuje 16, trzecie od końca miejsce w tabeli 1 ligi. Za tydzień, w poniedziałek (04.09.) jastrzębianie podejmować będą na własnym stadionie Arkę Gdynia.

Chrobry Głogów – GKS Jastrzębie 2:0 (1:0)

• 1:0 – Mikołaj Lebedyński 13’
  • 2:0 – Dominik Dziąbek 81’

Chrobry Głogów: 1. Rafał Leszczyński – 5. Mavroudis Bougaidis, 6. Adam Banasiak, 7. Mateusz Bochnak (69, 23. Dominik Dziąbek), 8. Jaka Kolenc, 9. Dennis van der Heijden (74, 89. Mateusz Machaj), 11. Mikołaj Lebedyński, 16. Robert Mandrysz, 19. Marcel Ziemann, 31. Oliver Praznovsky, 77. Dominik Piła (78, 18. Michał Ilków-Gołąb).

GKS Jastrzębie: 12. Mikołaj Reclaf – 3. Mateusz Słodowy (73, 30. Łukasz Zejdler), 5. Michał Bojdys, 7. Jakub Niewiadomski (82, 19. Łukasz Gajda), 13. Michał Kuczałek, 14. Dariusz Kamiński, 16. Dominik Kulawiak (k), 21. Adrian Balboa, 23. Konrad Handzlik (61, 20. Daniel Feruga), 32. Grzegorz Gulczyński (61, 99. Daniel Rumin), 77. Remigiusz Borkała.

Żółte kartki: Banasiak (Chrobry) oraz Bojdys (GKS).