GKS Jastrzębie bez punktów w Rzeszowie. Piłkarze przegrali z Resovią 0:1

Bez punktów wrócili z Rzeszowa piłkarze pierwszoligowego GKS-u Jastrzębie. Jastrzębianie przegrali sobotnie (5.03.) spotkanie z tamtejszą Resovią 0:1. Pierwsza połowa spotkanie zakończyła się bezbramkowym remisem, choć zespół GKS-u gola zdobył.

Do siatki trafił Konrad Handzlik, ale po analizie VAR sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i bramki nie uznał. Na początku drugiej połowy prawidłowego gola strzelili natomiast gospodarze. Do końca meczu jastrzębianie dążyli do wyrównania, choć od 73. minuty grali w 10, drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartką został ukarany Dariusz Kamiński. Wynik nie uległ już jednak zmianie.

Na pomeczowej konferencji trener GKS-u stwierdził:

Grzegorz Kurdziel: Dużo walki na boisku, dużo pojedynków jeden na jeden. W pierwszej połowie Resovia często odzyskiwała piłkę i przedostawała się pod nasze pole karne ale nie stwarzali jakiś groźnych sytuacji, natomiast stykowe piłki zdecydowały o tym, że my przegrywamy mecz, kilka takich piłek było w których mogliśmy lepiej się zachować, jedna z nich niestety zakończyła się bramką. Pomimo tej porażki nie poddajemy się i będziemy walczyć o odniesienie pierwszego zwycięstwa na wiosnę.

GKS nadal zajmuje 17, przedostatnie miejsce w tabeli pierwszej ligi. W najbliższą sobotę (12.03.) jastrzębianie zagrają u siebie z liderem, Miedzią Legnica.

Resovia Rzeszów – GKS Jastrzębie 1:0 (0:0)

1:0 – Marek Mróz 51’

Resovia Rzeszów: Branislav Pindroch – Rafał Mikulec, Dawid Kubowicz, Bartłomiej Wasiluk (86. Klaudiusz Krasa), Marek Mróz (86. Damian Hilbrycht), Jakub Wróbel (73. Paweł Wojciechowski), Josip Soljic (k), Radosław Adamski, Aleksander Komor, Bartosz Jaroch, Bartłomiej Eizenchart.

GKS Jastrzębie: Bartosz Neugebauer – Remigiusz Borkała (83. Szymon Zalewski), Mateusz Słodowy, Mateusz Bondarenko, Łukasz Zejdler (83. Stanclik), Michał Kuczałek (60. Grzegorz Gulczyński), Vladyslav Okhronchuk, Dariusz Kamiński, Farid Ali, Konrad Handzlik (60. Wojciech Łaski), Marek Fabry.

Żółte kartki: Adamski (Resovia) oraz Kamiński, Kuczałek, Bondarenko (GKS).
Czerwona kartka: Kamiński (za dwie żółte)