GKS Jastrzębie blisko spadku z 1. ligi. Przegrał z Polkowicami

Już tylko matematyczne szanse mają na utrzymanie piłkarze GKS-u Jastrzębie. Wczoraj (27.04.) przegrali mecz z bezpośrednim rywalem w walce o pozostanie w pierwszej lidze, z Górnikiem Polkowice 0:1.

Jastrzębianie źle zagrali w pierwszej połowie wyjazdowego spotkania, w którym stracili, jak się później okazało, decydującego o losach meczu gola. W drugiej przeważali na boisku, ale nie byli w stanie wyrównać. Mecz analizował na pomeczowej konferencji trener GKS-u, Grzegorz Kurdziel

Grzegorz Kurdziel: Dzisiaj w pierwszej połowie zabrakło nam determinacji kilku moim zawodnikom nie starszym, bo akurat starsi zagrali na bardzo dobrym poziomie, jeśli chodzi o determinację i podejście do meczu. Natomiast kilku młodych zawodników, którzy chce zrobić coś w piłce nożnej, niestety tej determinacji i charakteru nie pokazało. Mieliśmy swoje okazje w drugiej połowie, ale one nie mają żadnego znaczenia, gdyż na piłkarskie szczęście pracuje się cały mecz. Dzisiaj w pierwszej połowie nas nie było, w drugiej próbowaliśmy odrobić rezultat, ale pierwsza połowa zdecydowała, że przegrywamy.

GKS Jastrzębie ma na koncie 21 punktów i zamyka tabelę pierwszej ligi. By się utrzymać, jastrzębianie musieliby wygrać wszystkie 4 mecze do końca sezonu i liczyć na potknięcia rywali. Do zdobycia jest 12 punktów, a do pozycji dającej utrzymanie w tej chwili zespół traci 9. Szanse na pozostanie w 1-szej lidze są już tylko matematyczne.

Górnik Polkowice – GKS Jastrzębie 1:0 (1:0)

1:0 – Bruno Żołądź 7’

Górnik Polkowice: Marcin Furtak – Jarosław Ratajczak, Rafał Karmelita (75. Dominik Radziemski), Abdallah Hafez (75. Mariusz Szuszkiewicz), Bruno Żołądź (65. Adrian Purzycki), Robert Hehedosh (65. Eryk Sobków), Karol Fryzowicz, Marcin Biernat, Mateusz Piątkowski (k), Antoni Kozubal (58. Damian Makuch), Michał Bojdys.

GKS Jastrzębie: Bartosz Neugebauer – Dawid Szkudlarek (35. Konrad Handzlik), Mateusz Bondarenko, Mateusz Słodowy, Dariusz Kamiński (46. Szymon Zalewski), Oliver Podhorin, Nataniel Wybraniec, Remigiusz Borkała (73. Łukasz Zejdler), Farid Ali, Wojciech Łaski, Marek Fabry.

Żółte kartki: Fryzowicz (Górnik) oraz Szkudlarek, Podhorin, Słodowy (GKS).