GKS Jastrzębie czerwoną latarnią pierwszej ligi

Wczoraj (04.10.) piłkarze rozegrali 11. kolejkę spotkań, GKS podejmował na własnym stadionie Arkę Gdynia. Goście pewnie wygrali mecz aż 5:1. Do przerwy Arka prowadziła jedną bramką, jej piłkarze rozstrzelali się jednak w drugiej połowie.

Po ich dwóch trafieniach, gola dla GKS-u zdobył Michał Kuczałek. Jego zespół kończył jednak mecz w 10., boisko opuścił bowiem kontuzjowany obrońca Dominik Kulawiak a limit zmian był już w drużynie wykorzystany. Osłabieni gospodarze stracili jeszcze w końcówce dwa gole.

Na pomeczowej konferencji trener GKS-u Jacek Trzeciak stwierdził:

Jacek Trzeciak: Dzisiejszy mecz można skomentować jednym zdaniem: Jedno co dziś dopisało, to tylko i wyłącznie kibice, którzy od początku do końca byli z nami, nie bluźnili. Pełny szacunek dla nich (…).

GKS Jastrzębie z 7. punktami na koncie zamyka tabelę pierwszej ligi. O kolejną zdobycz punktową będzie bardzo trudno w następnym meczu. W niedzielę (10.10.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z liderem Widzewem Łódź.

GKS Jastrzębie – Arka Gdynia 1:5 (0:1)

0:1 – Maciej Rosołek 36’
0:2 – Karol Czubak 50’
0:3 – Hubert Adamczyk 54’
1:3 – Michał Kuczałek 73’
1:4 – Artur Siemaszko 87’
1:5 – Christian Aleman 90’

GKS Jastrzębie: 12. Mikołaj Reclaf – 3. Mateusz Słodowy, 5. Michał Bojdys, 13. Michał Kuczałek, 14. Dariusz Kamiński (58, 7. Jakub Niewiadomski), 16. Dominik Kulawiak (k), 20. Daniel Feruga (68, 6. Jakub Kasperowicz), 23. Konrad Handzlik (52, 8. Kamil Jadach), 30. Łukasz Zejdler (68, 17. Dawid Witkowski), 77. Remigiusz Borkała (68, 19. Łukasz Gajda), 99. Daniel Rumin.

Arka Gdynia: 22. Daniel Kajzer – 4. Martin Dobrotka (74, 3. Haris Memić), 6. Sebastian Milewski (88, 36. Michał Bednarski), 7. Adam Deja, 11. Hubert Adamczyk (88, 10. Christian Aleman), 15. Arkadiusz Kasperkiewicz, 17. Fabian Hiszpański, 19. Olaf Kobacki (74, 37. Mateusz Stępień), 29. Michał Marcjanik, 39. Maciej Rosołek, 68. Karol Czubak (74, 9. Artur Siemaszko).

Żółte kartki: Kuczałek, Witkowski, Niewiadomski (GKS) oraz Rosołek (Arka).