GKS Jastrzębie: Drugi mecz na własnym boisku bez kibiców i druga porażka

Piłkarze GKS-u Jastrzębie przegrali wczoraj (12.06.) z Sandecją Nowy Sącz 1:2. W pierwszej wyrównanej połowie to gospodarze objęli prowadzenie. W 27. minucie spotkania gola zdobył Daniel Szczepan. Sandecja wyrównała jeszcze przed przerwą po golu Dawida Szufryna.

W drugiej odsłonie meczu goście byli lepsi, a co ciekawe gola na wagę zwycięstwa strzelił w 71. minucie meczu, wykorzystując rzut karny, Maciej Małkowski. GKS próbował odwrócić losy meczu, ale był nieskuteczny i trzy punkty z Jastrzębia wywiozła Sandecja.

Mimo porażki jastrzębianie utrzymali 5. miejsce w tabeli 1-szej ligi. W najbliższy wtorek (16.06.) zagrają na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

12 czerwca, Jastrzębie-Zdrój, godz. 17:40
GKS Jastrzębie – Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:1)
1:0 – Daniel Szczepan 27’
1:1 – Dawid Szufryn 36’
1:2 – Maciej Małkowski 71’ (rzut karny)

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Mateusz Słodowy, Michał Bojdys, Łukasz Norkowski (59. Kamil Adamek), Kamil Jadach (64. Patryk Skórecki), Farid Ali (81. Petr Galuska), Daniel Szczepan, Kamil Szymura (k), Damian Tront, Daniel Liszka, Bartosz Jaroszek.

Sandecja Nowy Sącz: Daniel Bielica – Marcin Flis, Dawid Szufryn (k), Maciej Małkowski (72. Michał Walski), Adrian Danek, Dominik Kun, Radosław Kanach, Maciej Korzym, Damian Chmiel, Michał Piter Bućko, Mateusz Klichowicz (83. Mariusz Gabrych).

Sędzia: Damian Sylwestrzak.
Żółte kartki: Szymura, Skórecki (GKS) oraz Szufryn (Sandecja).