GKS Jastrzębie lepszy od Garbarni

GKS Jastrzębie ograł II-ligowca. W minioną sobotę (15.02.) jastrzębianie zmierzyli się z Garbarnią Kraków, mecz kontrolny wygrali 1:0.

Zwycięską bramkę strzelił w 63. minucie napastnik GKS-u, Kamil Adamek. To był dobry i potrzebny sprawdzian naszej formy- mówił po meczu szkoleniowiec zespołu z Jastrzębia, Jarosław Skrobacz (źródło: www.gksjastrzebie.com):

Zagraliśmy na trawie, co w naszym regionie w lutym się nie zdarza i z tego jesteśmy bardzo zadowoleni. Zadowoleni jesteśmy, że przyjechała Garbarnia, bo to zespół II-ligowy, dobrze grający, dobrze operujący piłką. Dzisiaj momentami to było naprawdę widać. Nie ustrzegliśmy się błędów, ale ogólnie myśmy byli przygotowani na taką grę, gdzie zespoły są bardzo zdyscyplinowane, jak właśnie Garbarnia. Ustawieni na swojej połowie, czekali na błędy i musieliśmy się tego wystrzegać, żeby po tych błędach przeciwnik nie stwarzał sytuacji.

Dziś (17.02.) piłkarze GKS-u Jastrzębie kończą drugi obóz przygotowawczy w Rybniku-Kamieniu. Do rozpoczęcia rundy wiosennej rozegrają jeszcze jeden sparing.

W sobotę 22 lutego zmierzą się z Puszczą Niepołomice. Tydzień później GKS wznowi rozgrywki ligowe wyjazdowym meczem w Bełchatowie.

GKS Jastrzębie – Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: Adamek 63.

GKS: (I połowa) Mariusz Pawełek – Mateusz Słodowy, Bartosz Jaroszek, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Łukasz Norkowski, Damian Tront, Marek Mróz, Patryk Skórecki, Farid Ali, Daniel Szczepan (40. Kamil Adamek);

(II połowa) Grzegorz Drazik – Mateusz Słodowy (55. Wojciech Łaski, 71. Dominik Kulawiak), Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys, Daniel Liszka, Filip Karmański, Damian Tront (71. Patryk Skórecki), Łukasz Gajda, Kamil Jadach, Dominik Szczęch, Kamil Adamek.