Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

GKS Jastrzębie lepszy od Odry Opole [WIDEO]

Facebook Twitter

Po trzech remisach znów sięgnęli po komplet punktów. W minioną sobotę (31.08.) piłkarze GKS-u Jastrzębie pokonali na własnym stadionie Odrę Opole 2:0. Obie bramki strzelił ukraiński pomocnik GKS-u, Farid Ali.

fot. www.gksjastrzebie.com

Najpierw pokonał bramkarza gości w 24-tej minucie spotkania strzałem z pola karnego, a wynik ustalił w 66-tej minucie po kontrze swojego zespołu. GKS mógł wygrać wyżej, ale obchodzący tego dnia urodziny Dawid Gojny nie wykorzystał rzutu karnego. Zamiast dwóch prezentów cieszył się z jednego, zwycięstwa swojego zespołu

Bardzo chciałem strzelić tą bramkę, może za pewnie podszedłem do karnego. Wiedziałem, że Kacper na pewno wybierze jakiś róg. Dzisiaj od razu jak podchodziłem, chciałem w środek strzelić, tylko za nisko piłkę uderzyłem, niestety obronił. Karny karnym, ale zwycięstwo drużyny najbardziej cieszy.

Z wygranej i strzelonych goli zadowolony był także Farid Ali

W końcu u siebie wygraliśmy. Chcieliśmy ten mecz wygrać, ileż już można nie wygrywać. Trzeba punktować, wygrywać, tym bardziej u siebie, kiedy tyle kibiców przychodzi na nasze mecze. musimy dawać z siebie 200%. Ciesze się, że dołożyłem do tego te bramki, idziemy dalej po zwycięstwo w Nowym Sączu.

Wiedzieliśmy, że choć gramy z ostatnim zespołem w tabeli, mecz nie będzie łatwy – mówił na pomeczowej konferencji trener GKS-u, Jarosław Skrobacz.

Baliśmy się ogromnie, że ktoś przed tym spotkaniem doda sobie punkty. To dopiero początek ligi. Jeśli ktoś patrzy na tabele, to może bardzo mocno się zdziwić. Bo jak historia pokazuje, drużyny, które był liderem, spadły jednak z ligi. Jednak na boisku byliśmy nie mniej zdeterminowani niż Odra. Najbardziej obawiałem się, kiedy nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. To taki moment, kiedy drużyna przeciwna może nabrać wiary, wiatru w plecy. W tym momencie się bałem, że możemy tego prowadzenia nie dowieść do końca, na szczęście jedna z nich zakończyła się bramką.

Dzięki wygranej GKS awansował na ósme miejsce w tabeli pierwszej ligi. W najbliższą sobotę (07.09.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz.


Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022