GKS Jastrzębie – Motor Lublin 2:1. Trzy punkty dla Jastrzębia

Zwycięstwo piłkarzy GKS-u Jastrzębie. W minioną sobotę (06.08.) jastrzębianie pokonali na własnym boisku Motor Lublin 2:1 i sięgnęli po trzy punkty.

gks jastrzębie
Grzegorz Kurdziel, trener GKS-u Jastrzębie

Mecz zaczęli źle, bo już w 7. minucie stracili bramkę. Później dążyli do wyrównania i udało się to pod koniec pierwszej części spotkania. Błąd obrońców gości wykorzystał Daniel Stanclik. Ten sam zawodnik na początku drugiej odsłony spotkania wykorzystał rzut karny. Wynik do końca nie uległ już zmianie i GKS po raz drugi w tym sezonie cieszył się z wygranej. „Takie zwycięstwa budują” stwierdził na pomeczowej konferencji trener drużyny z Jastrzębia, Grzegorz Kurdziel.

Grzegorz Kurdziel: Dzisiaj najbardziej jestem zadowolony z tego, że po meczu zawodnicy mogli celebrować zwycięstwo z naszymi kibicami, którzy fantastycznie przez cały mecz nas wspierali, pomimo nie najlepszego naszego początku. Bo, podobnie w meczu z Górnikiem Polkowice, straciliśmy bramkę po stałym fragmencie w pierwszych 10 minutach, natomiast dzisiaj potrafiliśmy pokazać to, że jako zespół cały dożyliśmy od około 30 minuty o osiągnięcie zwycięstwa. I zaangażowany był w to każdy z zawodników, który był na boisku i każdy z zawodników, który przygotowywał się do wejścia.

Trener Kurdziel widział dużo pozytywów w grze swojej drużyny.

Grzegorz Kurdziel: Z czego jestem zadowolony? Z postawy zespołu. To jest najważniejsze. Dzisiaj nasza publiczność mogła zobaczyć 5 młodzieżowców w składzie, którzy tak samo, oprócz tego charakteru pokazali także jakość. I że mają szanse zrobić w przyszłości karierę. Druga sporawa ze współpracy naszej napastników. Przykład pierwszej bramki pokazuje dobre podanie w tempo, będą dzięki temu nabierali do siebie zaufania i będą obsługiwali siebie nawzajem w tym momencie takimi podaniami. Wiadomo, patrzymy przez pryzmat wyniku i dzisiaj na pewno cieszymy się z tego rezultatu.

W drugoligowej tabeli zespół z Jastrzębia zajmuje 5. miejsce z siedmioma punktami na koncie. W środę (10.08.) GKS zagra na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg.

GKS Jastrzębie – Motor Lublin 2:1 (1:1)
0:1 – Przemysław Szarek 7’
1:1 – Daniel Stanclik 41’
2:1 – Daniel Stanclik 54’ (rzut karny)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Kacper Kawula, Mateusz Słodowy, Yevgeniy Zakharchenko, Bartosz Boruń, Przemysław Lech, Nataniel Wybraniec (60. Kamil Jadach), Natan Wysiński (60. Daniel Szymczak), Dawid Szkudlarek (33. Dominik Klimkiewicz), Daniel Stanclik, Szymon Gołuch.

Motor Lublin: Paweł Budzyński – Kamil Rozmus (74. Michał Żebrakowski), Przemysław Szarek, Piotr Kusiński (46. Marcel Gąsior), Mariusz Rybicki (46. Piotr Ceglarz), Rafał Król (k), Ezana Kashay (80. Damian Sędzikowski), Maksymilian Cichocki, Filip Wójcik, Sebastian Rudol, Leszek Jagodziński (74. Szymon Chomicz).

Żółte kartki: Szkudlarek, Lech (GKS) oraz Rozmus, Budzyński (Motor).