GKS Jastrzębie na przedostatnim miejscu w pierwszej lidze. Piłkarze przegrali z Koroną Kielce 0:2

Na przedostatnim miejscu w pierwszej lidze spędzą zimę piłkarze GKS-u Jastrzębie. W ostatnim tegorocznym meczu o punkty, jastrzębianie przegrali wczoraj (5.12.) u siebie z Koroną Kielce 0:2. Goście, trzeci zespół tabeli, byli faworytem meczu i byli w nim lepsi.

W pierwszej połowie wykorzystali rzut karny, w drugiej na kwadrans przed końcem strzelili decydującą bramkę. GKS kończył mecz w 10, za drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę z boiska z ostał usunięty Szymon Zalewski. Mimo porażki, za postawę w spotkaniu dziękował swojej drużynie trener zespołu z Jastrzębia:

Grzegorz Kurdziel: W bardzo porządny sposób realizowaliśmy taktykę, wiedzieliśmy z kim gramy i na pewno to co sobie założyliśmy przed meczem, zespół w dobry sposób starał się realizować. Niestety zadecydowały błędy indywidulane tak samo przy pierwszej jak i przy drugiej bramce. W pewnym momencie pojawił się taki dobry moment w meczu, to była druga połowa, kiedy bardzo często zaczynaliśmy się podłączać do akcji ofensywnych i prawdopodobnie gdyby nie strata drugiej bramki, stworzylibyśmy jakieś sytuacje jeszcze i to tempo drugiej połowy zostałoby utrzymane.

Trener Kurdziel zapowiedział także na pomeczowej konferencji przebudowę drużyny w zimowej przerwie:

Grzegorz Kurdziel: Mam świadomość w którym miejscu znajduje się ta drużyna, przed nami na pewno jest bardzo dużo pracy wykonanej przed klub, ponieważ rozmawiałem z prezesem i dyrektorem sportowym, na pewno będziemy planowali wzmocnić ten zespół i rywalizację w zespole- to jeżeli chodzi o taką przyszłość na ten miesiąc.

Dodajmy, że było to pierwsze spotkanie GKS-u pod wodzą nowego szkoleniowca. Jastrzębianie kończą kalendarzowy rok z 13 punktami na koncie w tym sezonie. Zespół zajmuje 17, przedostatnie miejsce w tabeli 1 ligi.

GKS Jastrzębie – Korona Kielce 0:2 (0:1)

0:1 – Jacek Podgórski 35’ (rzut karny)
0:2 – Filipe Oliveira 78’

GKS Jastrzębie: 81. Mariusz Pawełek (k) – 3. Mateusz Słodowy, 4. Szymon Zalewski, 5. Michał Bojdys, 7. Jakub Niewiadomski (71, 28. Miłosz Misala), 10. Farid Ali, 13. Michał Kuczałek, 17. Dawid Witkowski, 19. Łukasz Gajda, 23. Konrad Handzlik (71, 21. Adrian Balboa), 99. Daniel Rumin.

Korona Kielce: 1. Konrad Forenc (k) – 6. Jacek Podgórski, 7. Jakub Łukowski (77, 77. Jakub Górski), 11. Łukasz Sierpina, 17. Dawid Błanik, 20. Marcin Szpakowski (68, 26. Oskar Sewerzyński), 23. Adrian Danek, 24. Filipe Oliveira, 25. Grzegorz Szymusik, 55. Marcel Gąsior, 95. Mario Zebić.

Żółte kartki: Zalewski, Kuczałek (GKS).
Czerwona kartka: Zalewski (GKS).