Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

GKS Jastrzębie na zapleczu ekstraklasy. Jakie mają plany w tym sezonie? [WIDEO]

Facebook Twitter

Piłkarze beniaminka pierwszej ligi, GKS-u Jastrzębie zaprezentowali się swoim fanom. W niedzielę (15.07.) w jastrzębskiej strefie kibica na lodowisku Jastor odbyła się oficjalna prezentacja zespołu. Przypomnijmy, GKS wygrał w minionym sezonie rozgrywki drugiej ligi i w tym powalczy na zapleczu ekstraklasy. Z jakimi nadziejami?

Fot. facebook.com/GKS1962

Mówi kapitan zespołu, Kamil Jadach:

Jesteśmy beniaminkiem, mówi się, że beniaminkowi gra się łatwiej, także my na to liczymy. Liczymy, że ruszymy z wysokiego „c”, tak jak było w drugiej lidze. Nie wiem do końca czego się spodziewać po tej I lidze. Dochodzą głosy, że jest dużo bardziej wymagająca niż druga. Gra się o najwyższe cele, ale trzeba też patrzeć realnie. Myślę, że gdybyśmy w pierwszym sezonie się utrzymali, to też każdy byłby zadowolony. Ciężko wymagać od beniaminka samych sukcesów, samych awansów itd. Ja zawsze mówię, że my gramy o trzy punkty i zawsze będziemy chcieli wygrać – dla nas samych, ale także i dla kibiców.

Jak fani GKS-u, którzy zjawili się na prezentacji zespołu, oceniają szansę zespołu w pierwszej lidze?

Pod względem sportowym wszystko jest już poukładane, a organizacyjnie i finansowo? Mówi prezes GKS-u Jastrzębie, Dariusz Stanaszek:

Plany finansowe mamy i teraz działamy w tym kierunku, żeby pozyskiwać sponsorów […]. Cieszy fakt, że te firmy, które już były z nami przedłużyły umowy, mają teraz większe możliwości do wykorzystania. Są transmisje, to już są pewne już możliwości marketingowe, które trzeba wykorzystać. Cel jest jak zwykle: chcemy się utrzymać, chcemy to poznać, chcemy zobaczyć, jak to wszystko będzie nam mogło funkcjonować i rozbudować tę organizację. Wszystko okaże się, jak już będzie znany wynik tabeli w połowie sezonu.

Inauguracja nowego, pierwszoligowego sezonu w Jastrzębiu-Zdroju już w najbliższą sobotę (21.07.). W świetle jupiterów, o godz. 20.30 GKS zmierzy się z Wigrami Suwałki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj