StartSport Wiadomości Wideo

GKS Jastrzębie na zapleczu ekstraklasy. Jakie mają plany w tym sezonie? [WIDEO]

Mówi kapitan zespołu, Kamil Jadach:

Jesteśmy beniaminkiem, mówi się, że beniaminkowi gra się łatwiej, także my na to liczymy. Liczymy, że ruszymy z wysokiego „c”, tak jak było w drugiej lidze. Nie wiem do końca czego się spodziewać po tej I lidze. Dochodzą głosy, że jest dużo bardziej wymagająca niż druga. Gra się o najwyższe cele, ale trzeba też patrzeć realnie. Myślę, że gdybyśmy w pierwszym sezonie się utrzymali, to też każdy byłby zadowolony. Ciężko wymagać od beniaminka samych sukcesów, samych awansów itd. Ja zawsze mówię, że my gramy o trzy punkty i zawsze będziemy chcieli wygrać – dla nas samych, ale także i dla kibiców.

Jak fani GKS-u, którzy zjawili się na prezentacji zespołu, oceniają szansę zespołu w pierwszej lidze?

Pod względem sportowym wszystko jest już poukładane, a organizacyjnie i finansowo? Mówi prezes GKS-u Jastrzębie, Dariusz Stanaszek:

Plany finansowe mamy i teraz działamy w tym kierunku, żeby pozyskiwać sponsorów […]. Cieszy fakt, że te firmy, które już były z nami przedłużyły umowy, mają teraz większe możliwości do wykorzystania. Są transmisje, to już są pewne już możliwości marketingowe, które trzeba wykorzystać. Cel jest jak zwykle: chcemy się utrzymać, chcemy to poznać, chcemy zobaczyć, jak to wszystko będzie nam mogło funkcjonować i rozbudować tę organizację. Wszystko okaże się, jak już będzie znany wynik tabeli w połowie sezonu.

Inauguracja nowego, pierwszoligowego sezonu w Jastrzębiu-Zdroju już w najbliższą sobotę (21.07.). W świetle jupiterów, o godz. 20.30 GKS zmierzy się z Wigrami Suwałki.

Zostaw komentarz