GKS Jastrzębie nie sprostał ŁKS-owi Łódź [WIDEO,FOTO]

ŁKS Łódź lepszy od GKS-u Jastrzębie. Wygrywając w minioną sobotę (04.05.) w Jastrzębiu 2:0, zespół z Łodzi przypieczętował awans do ekstraklasy.

Goście dominowali w pierwszej części spotkania co potwierdzili strzeleniem dwóch bramek. W drugiej odsłonie meczu to jastrzębianie stwarzali sobie sytuacje bramkowe, ale żadnej nie wykorzystali. „To nie był nasz najlepszy mecz” – stwierdził po spotkaniu obrońca GKS-u, Dawid Gojny:

Pierwsza bramka ze stałego fragmentu gry tracimy 1:0 do przerwy jeszcze niepotrzebny błąd, gdzie przeciwnik nas dobija. Druga połowę wychodzimy, nie mieliśmy nic do stracenia, zaczęliśmy grać trochę ofensywnie bardziej. Były sytuacje, żeby strzelić 2:1, niestety się nie udało. Wydaje mi się, że w pierwszej połowie trochę wystraszeni wyszliśmy, przeciwnik dochodził do sytuacji, utrzymywał się przy piłce mimo wysokiego presingu, przegrywali nas i w końcu musiało coś wpaść niestety, myśmy nie odpowiedzieli. Drugą połowę, wydaje mi się, że już lepiej graliśmy, brakło skuteczności i też szczęścia.

Gdybyśmy wykorzystali nasze szanse, wynik meczu mógłby być inny – dodaje kapitan GKS-u, Kamil Jadach:

Myślę, że gdyby ta kontaktowa bramka u nas w drugiej połowie padła, gdyby piłka padła do siatki myślę, że mecz by się rozpoczął na dobre. Szkoda, nie tak sobie to wyobrażaliśmy, na pewno trochę smutno, że ktoś na naszym stadionie awansuje, ale ŁKS zasłużył na ten awans i gratuluję im. My zawsze chcemy grać o 3 punkty i mnie bardzo osobiście to boli, że ktoś na Harcerskiej świętuje. Szkoda.

Szykowaliśmy się na zacięte spotkanie i takie też było – mówił po meczu szkoleniowiec GKS-u, Jarosław Skrobacz:

Nie był to łatwy mecz i wiedzieliśmy o tym, ale nie chcieliśmy tutaj na własnym stadionie przegrać i nie chcieliśmy dopuścić do tego, żeby goście u nas świętowali. Niestety tak się złożyło trzeba im pogratulować bo w przekroju całego sezonu na pewno zasłużyli na ten awans, tym meczem dzisiaj potwierdzili, myślę weszli dzisiaj w ten mecz troszeczkę, zagraliśmy słabą pierwszą połowę, bardzo szukaliśmy tego składu, szukaliśmy tych zawodników, którzy okażą się największą świeżością. Niestety, być może nie trafiliśmy tym składem i tak się to skończyło. Druga połowa, staraliśmy się, stwarzaliśmy sytuację na pewno nie gorsze, w których ŁKS nam strzelił branki, ale niestety skończyliśmy porażką.

GKS utrzymał 6. miejsce w tabeli I ligi. Jastrzębianie mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie w tym sezonie. Za niespełna dwa tygodnie (18.04.) będą podejmowali na własnym stadionie Sandecję Nowy Sącz.