GKS Jastrzębie – Pniówek Pawłowice 4:1

Pierwszy sparing rozegrali przygotowujący się do rundy wiosennej piłkarze pierwszoligowego GKS-u Jastrzębie. Na boisku w Nieboczowach zmierzyli się z czwartym zespołem trzeciej ligi, Pniówkiem Pawłowice.

Jastrzębianie wygrali pewnie 4:1 w meczu, który co ciekawe trwał 3 x 40 minut. Gole dla GKS-u strzelali kolejno: Farid Ali, Dominik Kulawiak, Marek Mróz i Jakub Apolinarski, honorowego gola dla Pniówka zdobył Wojciech Caniboł.

Zadowolony po meczu był trener jastrzębian, Paweł Ściebura:

Skupialiśmy się na pewnych aspektach taktycznych nad którymi pracowaliśmy przez 1,5 tygodnia, czyli atak pozycyjny i zabezpieczenie kontrataku i presji w postaci piłki i to dzisiaj nieźle wychodziło. Pierwsze minuty były trochę chaotyczne jak to w meczu sparingowym, natomiast później było to uporządkowane i myślę że pełna dominacja w tym meczu. Jedyne czego brakowało to skuteczności pod bramką, bo tych sytuacji było bardzo dużo. Natomiast jak to sparing – jest jeszcze mnóstwo do poprawy, aczkolwiek dzisiaj byliśmy po dość ciężkim treningu na siłowni i po wczorajszych dwóch treningach, więc nie wyglądało to najgorzej na boisku.

Dodajmy, że w zespole z Jastrzębia wystąpili testowani pomocnicy Kajetan Szmyt z Warty Poznań i Dariusz Kamiński z Wisłoki Dębica, a także 16-letni bramkarz Akademii GKS Jastrzębie, Jakub Maciejowski. W sobotę GKS rozegra kolejny sparing, w Krakowie zmierzy się z tamtejszym drugoligowym Hutnikiem.

GKS Jastrzębie – Pniówek Pawłowice 4:1 (1:0; 2:0; 1:1)

1:0 – Farid Ali 10′ (rzut wolny)
2:0 – Dominik Kulawiak 49′
3:0 – Marek Mróz 53′
4:0 – Jakub Apolinarski 94′
4:1 – Wojciech Caniboł 96′

GKS Jastrzębie (I tercja): Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Mateusz Słodowy, Mateusz Bondarenko, Dawid Witkowski, Lukas Bielak, Kajetan Szmyt, Marek Mróz, Farid Ali, Dariusz Kamiński, Daniel Rumin.

GKS Jastrzębie (II tercja): Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak (61. Dominik Szczęch), Mateusz Słodowy (61. Kryspin Szcześniak), Mateusz Bondarenko, Dawid Witkowski (61. Szymon Zalewski), Lukas Bielak (61. Tomasz Dzida), Kamil Jadach, Marek Mróz (61. Daniel Feruga), Łukasz Zejdler, Farid Ali (61. Jakub Apolinarski), Daniel Rumin (61. Daniel Szczepan).

GKS Jastrzębie (III tercja): Jakub Maciejowski – Dominik Szczęch, Wojciech Łaski, Kryspin Szcześniak, Szymon Zalewski, Tomasz Dzida, Jakub Apolinarski, Łukasz Zejdler (92. Michał Mydlarz), Daniel Feruga, Kamil Jadach (92. Patryk Skórecki), Daniel Szczepan.