GKS Jastrzębie: Po siedmiu meczach bez zwycięstwa wreszcie wygrali

Piłkarze pierwszoligowego GKS-u Jastrzębie pokonali w niedzielę (02.05) na własnym boisku Odrę Opole 3:0. W pierwszej połowie meczu lepiej zagrali goście, ale bramkę zdobył GKS.

W 30. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Aleksander Komor. W drugiej odsłonie meczu to GKS był lepszy co udokumentował dwoma trafieniami, gole zdobyli: Dominik Kulawiak i Daniel Rumin.

Z wygranej i postawy swojego zespołu cieszył się na pomeczowej konferencji trener GKS-u, Łukasz Włodarek:

Łukasz Włodarek: Jeśli chodzi o pierwszą połowę to była z przewagą Odry Opole, nie weszliśmy dobrze w mecz, było kilka kluczowych interwencji Mariusza Pawełka i oczywiście bramka Olka, która dała nam więcej pewności (…).

Dzięki wygranej GKS przesunął się na 16. miejsce w tabeli pierwszej ligi. W najbliższą środę (05.05.) jastrzębianie rozegrają zaległy mecz 25. kolejki spotkań, na własnym stadionie zmierzą się z Miedzią Legnica. Przypomnijmy to spotkanie nie doszło do skutku 16 kwietnia z powodu potwierdzonych przypadków koronawirusa w zespole z Legnicy.

GKS Jastrzębie – Odra Opole 3:0 (1:0)

1:0 – Aleksander Komor 30’
2:0 – Dominik Kulawiak 55’
3:0 – Daniel Rumin 60’

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Dominik Kulawiak, Kryspin Szcześniak, Aleksander Komor (87. Michał Bojdys), Dawid Witkowski – Lukas Bielak – Farid Ali, Daniel Feruga (87. Konrad Sieracki), Marek Mróz (73. Jakub Niewiadomski), Jakub Apolinarski (57. Kamil Jadach) – Daniel Rumin.

Odra Opole: Błażej Sapielak – Piotr Żemło, Mateusz Wypych, Rafał Niziołek (66. Dawid Czapliński), Tomas Mikinic (61. Krzysztof Janus), Konrad Matuszewski, Jakub Szrek (70. Michał Surzyn), Arkadiusz Piech (66. Adam Żak), Maciej Wróbel, Miłosz Trojak, Konrad Nowak (70. Kacper Tabiś).

Żółte kartki: Szcześniak, Kulawiak, Bielak (GKS) oraz Żak, Żemło (Odra).