GKS Jastrzębie przegrał sparing z Wisłą Kraków

Trzeci sparing rozegrali przygotowujący się do nowego sezonu piłkarze GKS-u Jastrzębie. Tym razem zmierzyli się ze spadkowiczem z ekstraklasy Wisłą Kraków. W meczu rozegranym na boisku w Kalwarii Zebrzydowskiej lepsza okazała się Wisła, która wygrała 3:0.

Wszystkie bramki padły w drugiej części spotkania, kiedy na boisku w zespole z Jastrzębia wystąpiło wielu młodych zawodników. Mimo przegranej trener GKS-u, Grzegorz Kurdziel podkreślał, że był to wartościowy sparing…

Grzegorz Kurdziel: Szczególnie dla zawodników, którzy grali w drugiej połowie, paradoksalnie oni pierwszy raz w życiu wystąpili przy takiej publiczności i w II połowie mogliśmy zobaczyć takich zawodników, którzy najwyżej grali czasami w 5. lidze czasami 4. lidze, lub na poziomie centralnej ligi juniorów. Dla nich to była taka lekcja, z której mam nadzieję, że jak najszybciej wyciągną wnioski i ta połowa, choć przegrana, to będzie największą wartością zakończenia tygodnia pracy.

Do zespołu dołączy kilka zawodników, część z nich trenuje już od jakiegoś czasu z drużyną. Od dzisiaj (04.07.) zespół będzie kontynuował przygotowania w składzie, w jakim prawdopodobnie zacznie sezon – dodaje trener Kurdziel. Przypomnijmy, że w dwóch wcześniejszych sparingach GKS najpierw przegrał 0:1 z rezerwami Śląska Wrocław, a później pokonał 3:0 Ruch Chorzów. W środę (06.07.) przed drużyną z Jastrzębia kolejna gra kontrolna tym razem przeciwnikiem będzie zespół występujący na zapleczu czeskiej ekstraklasy, Slezský FC Opava.

Wisła Kraków – GKS Jastrzębie 3:0 (0:0)
Bramki: Piotr Starzyński 52, 61, Enis Fazlagić 85

Wisła Kraków: (I połowa) 31. Mikołaj Biegański – 25. Bartosz Jaroch, 26. Igor Łasicki, 4. Adi Mehremić, 2. Krystian Wachowiak – 37. Sławomir Chmiel, 80. Patryk Plewka, 8. Ivan Jelić Balta, 41. Kacper Duda, 11. Mateusz Młyński – 9. Wiktor Szywacz. (II połowa) 1. Kamil Broda – 25. Bartosz Jaroch (64, 36. Karol Sałamaj), 38. Kacper Skrobański, 14. Daniel Hoyo-Kowalski, 17. Jakub Niewiadomski – 7. Dor Hugi, 3. Dorian Gądek, 22. Enis Fazlagić, 11. Mateusz Młyński (64, 41. Kacper Duda), 54. Piotr Starzyński – 9. Wiktor Szywacz (64, 19. Hubert Sobol).

GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój): (I połowa) Grzegorz Drazik – Nataniel Wybraniec, Mateusz Słodowy, Dawid Szkudlarek, Remigiusz Borkała, zawodnik testowany, Natan Wysiński, Dariusz Kamiński, Farid Ali, zawodnik testowany, Daniel Stanclik. (II połowa) Piotr Słowikowski – Kacper Kawula, Filip Kozłowski, Jakub Kasperowicz, Dariusz Kamiński (69 Dawid Szkudlarek), Kamil Jadach, Daniel Szymczak, Dominik Klimkiewicz, Filip Moiczek (69 Krystian Kaczmarczyk), Salvador Pryka, João Passoni.