GKS Jastrzębie przegrał w Tychach

Zakończyła się seria 7 spotkań bez porażki piłkarzy GKS-u Jastrzębie. Wczoraj (1.05.) jastrzębianie musieli uznać wyższość GKS-u Tychy. Przegrali na wyjeździe 1:2.  Początek meczu był wyrównany, ale to gospodarze objęli prowadzenie a później podwyższyli tuż po przerwie strzelając drugiego gola.

Jastrzębianie odpowiedzieli jedną bramką, w 62 minucie bramkarza drużyny z Tychów pokonał Bartosz Jaroszek. Ostatni kwadrans jastrzębski GKS grał osłabiony za drugą żółta a w efekcie czerwona kartkę z boiska został usunięty Jakub Wróbel. Mimo to wynik do końca nie uległ już zmianie. Szkoda tej porażki – mówił na pomeczowej konferencji trener GKS-u, Jarosław Skrobacz

W sobotę do Jastrzębia przyjeżdża walczący o awans do ekstraklasy ŁKS Łódź.

GKS Tychy – GKS Jastrzębie 2:1 (1:0)
1:0 – Łukasz Grzeszczyk (25 min.)
2:0 – Hubert Adamczyk (51 min.)
2:1 – Bartosz Jaroszek (62 min.)

GKS Tychy: Konrad Jałocha – Marcin Biernat, Maciej Mańka, Marcin Kowalczyk, Łukasz Grzeszczyk (k), Jakub Vojtus (90. Mateusz Piątkowski), Jakub Piątek, Sebastian Steblecki, Hubert Adamczyk, Dawid Abramowicz, Kacper Piątek (68. Omar Monterde).

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Farid Ali (58. Oskar Mazurkiewicz), Bartosz Jaroszek (82. Dawid Chochulski), Marek Mróz, Kamil Jadach (58. Patryk Skórecki), Jakub Wróbel, Kamil Adamek.

Żółte kartki: Jałocha, Steblecki (Tychy) oraz Wróbel, Jaroszek, Kulawiak (GKS)
Czerwona kartka: Wróbel (GKS)