GKS Jastrzębie przegrał z Piastem Gliwice 1:2

Mistrz Polski lepszy w sparingu. Piłkarze GKS-u Jastrzębie zmierzyli się z Piatem Gliwice. W meczu kontrolnym, który rozegrano w Rybniku-Kamieniu, aktualny mistrz Polski wygrał 2:1. Wszystkie bramki padły w pierwszej części spotkania.

Pierwszego gola strzelił GKS, zdobył go w 16. minucie Kamil Adamek, Piast wyrównał 6 minut później po golu Piotra Parzyszka. Później rzut karny podyktowany po błędzie obrony GKS-u i faulu, wykorzystał kapitan zespołu z Gliwic, Gerard Badia. W drugiej połowie spotkania pomimo stworzonych sytuacji bramki już nie padły. Jak mecz oceniał drugi trener GKS-u, Jan Woś?

Na pewno w tym meczu były dobre fragmenty, ale było też wiele takich momentów, gdzie nie realizowaliśmy tego, co sobie zakładaliśmy. Przede wszystkim- co najbardziej gdzieś tutaj boli- że łatwo straciliśmy te bramki, szczególnie ta druga. Kiedy gra się z mistrzem Polski nie można w taki sposób tracić bramek, bo tę drugą bramkę to praktycznie sobie sami strzeliliśmy. To na pewno jest duży minus tego spotkania.

Gra z mistrzem Polski jest zawsze ciekawym doświadczeniem, które daje nam wiele wskazówek do dalszej pracy z drużyną – dodaje Jan Woś:

Generalnie cieszymy się, że Piast chce z nami grać, bo gramy z nimi cyklicznie, co okres przygotowawczy i to znaczy, że też w jakiś sposób ta drużyna nas szanuje, chce z nami grać. To też im pasuje, że nie jesteśmy jakimiś drwalami, którzy faulują, się bronią, ale tutaj też zawsze my strzelimy jakąś bramkę i myślę, że to był bardzo pożyteczny dla nas sparing. W trudnym okresie. Myślę, że dla nas jest to trudny okres i dla piasta. Kończą obóz i za tydzień zaczynają następny. Najważniejsze teraz jest dla nas zdrowie i myślę, że nikomu nic się nie wydarzyło.

Dziś (20.02.) zespół GKS-u wyjechał na pierwszy obóz przygotowawczy do ośrodka w Kamieniu. W kadrze znalazło się 22 zawodników.

Piast Gliwice – GKS Jastrzębie 2:1 (2:1)
0:1 – Kamil Adamek 16′
1:1 – Piotr Parzyszek 22′
2:1 – Gerard Badia 29′ (rzut karny)

GKS Jastrzębie (1 połowa): Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys (30. Kamil Szymura), Dawid Gojny, Zawodnik testowany, Marek Mróz, Damian Tront, Farid Ali, Dominik Szczęch, Kamil Adamek.

GKS Jastrzębie (2 połowa): Leonid Otczenaszenko – Mateusz Słodowy, Bartosz Jaroszek (60. Michał Bojdys), Kamil Szymura, Daniel Liszka, Łukasz Norkowski, Marek Mróz (60. Łukasz Gajda), Zawodnik testowany, Kamil Jadach, Patryk Skórecki, Daniel Szczepan.

Piast Gliwice: Plach (46. Królczyk) – Mokwa (46. Rymaniak), Czerwiński (46. Malarczyk), Korun (67. Huk), Kirkeskov (46. Malarczyk) – Klupś (46. Konczkowski), Huk (46. Jodłowiec), Hateley (46. Sokołowski), Badia (46. Borkała) – Parzyszek (46. Felix), Tuszyński (46. Stanek).

Kadra GKS Jastrzębie na obóz w Kamieniu:
Bramkarze: Grzegorz Drazik, Leonid Otczenaszenko, Mariusz Pawełek
Obrońcy: Michał Bojdys, Dawid Gojny, Bartosz Jaroszek, Dominik Kulawiak, Daniel Liszka, Mateusz Słodowy, Kamil Szymura, Adam Wolniewicz.
Pomocnicy: Farid Ali, Łukasz Gajda, Kamil Jadach, Wojciech Łaski, Marek Mróz, Łukasz Norkowski, Patryk Skórecki, Dominik Szczęch, Damian Tront, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany.
Napastnicy: Kamil Adamek, Maciej Gaszka, Daniel Szczepan.

Sztab: Jarosław Skrobacz (trener), Jan Woś (drugi trener), Łukasz Włodarek (asystent trenera), Sławomir Królczyk (trener bramkarzy), Natalia Legierska (masażystka), Szymon Kaźmierczak (fizjoterapeuta), Kamil Błachut (kierownik drużyny).