GKS Jastrzębie: Przegrali mecz tracąc gola w ostatniej minucie meczu [FOTO]

Piłkarze GKS-u Jastrzębie ulegli wczoraj na wyjeździe drużynie Górnika Łęczna 1:2. Było to zaległe spotkanie 7 kolejki pierwszej ligi. Pierwsza połowa zakończyła się remisem, Górnik strzelił gola w 12 minucie, jastrzębianie odpowiedzieli 8 minut później trafieniem Michała Rutkowskiego.

W 90 minucie gospodarze meczu nie wykorzystali rzutu karnego, ale w 94 minucie spotkania strzelili zwycięską bramkę.

Zły po meczu był trener GKS-u, Paweł Ściebura. Jak mówił:

Jesteśmy bardzo rozczarowani tym wynikiem i bardzo źli na siebie, bo w fatalny sposób przegraliśmy ten mecz, gdzie w pierwszej połowie Górnik rzeczywiście przeważał, miał inicjatywę i musieliśmy pewne rzeczy zmienić w przerwie. Wydawało się, że w drugiej połowie na nasz sposób kontrolowaliśmy ten mecz, natomiast końcówka należała do Górnika i błąd w koncentracji, wydawało by się w prostej sytuacji, przy rzucie z autu, powoduje, że tracimy bramkę. Cóż tu więcej gadać, zniweczyliśmy swój własny wysiłek i we frajerski sposób przegraliśmy mecz – to jest chyba najlepszy komentarz do tego spotkania.

Jastrzębianie z czterema punktami na koncie nadal zajmują przedostatnie miejsce w tabeli 1 ligi. W sobotę (14.11.) rozegrają pierwsze tej jesieni ligowe spotkanie na własnym stadionie, gdzie przypomnijmy, instalowana była podgrzewana murawa. Ich przeciwnikiem będzie lider, ŁKS Łódź.

Górnik Łęczna – GKS Jastrzębie 2:1 (1:1)

1:0 – Karol Struski 12’
1:1 – Michał Rutkowski 20’
2:1 – Adrian Cierpka 90+4’

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski – Paweł Sasin, Paweł Baranowski, Tomasz Midzierski, Leandro, Karol Struski, Marcin Stromecki (71. Michał Goliński), Tomasz Tymosiak, Aron Stasiak (67. Paweł Wojciechowski), Bartłomiej Kalinkowski (76. Adrian Cierpka), Przemysław Banaszak (67. Sergiej Krykun).

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Mateusz Bondarenko, Szymon Zalewski, Lukas Bielak, Kamil Jadach (65. Jakub Apolinarski), Farid Ali (90. Patryk Skórecki), Dawid Witkowski, Daniel Feruga (61. Łukasz Zejdler), Marek Mróz, Michał Rutkowski, Daniel Rumin.

Sędzia: Grzegorz Kawałko.
Żółte kartki: Banaszak (Górnik) oraz Ali, Rutkowski (GKS).