GKS Jastrzębie przegrywa w Stężycy. „To był ciężki mecz” – mówił trener

Bez punktów wrócili z dalekiej Stężycy piłkarze drugoligowego GKS-u Jastrzębie. Wczorajszy (21.08.) mecz przegrali z tamtejszą Radunią 2:4. Spotkanie było rozgrywane na trudnym po opadach deszczu boisku.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1, a gola dla jastrzębian zdobył Daniel Stanclik. Pod koniec drugiej strzelać zaczęli gospodarze, którzy zdobyli trzy gole, w ostatniej minucie drugą bramkę dla GKS-u strzelił Szymon Gołuch.

To był ciężki mecz

– mówił na pomeczowej konferencji trener zespołu z Jastrzębia:

Grzegorz Kurdziel: Warunki, które dzisiaj były na boisku zdeterminowały taktykę obydwu zespołów, najprostsze środki przyjęte w pierwszej połowie, czyli przesuwanie piłki jak najdalej od swojej bramki i dwie bramki takie kuriozalne, które w pierwszej połowie padły wzięły się głównie z pogody. Czego mi zabrakło? Dostarczania piłki w pole karne, w ten sposób Radunia zdobyła bramkę na 2:1. Po tej bramce zabrakło nam konsekwencji, która jest bardzo potrzebna, żeby osiągnąć dobry rezultat.

Jesteśmy młodym zespołem, cały czas zgrywamy się

– dodawał trener

Grzegorz Kurdziel: Jesteśmy startupem, drużyną, która jest po bardzo dużych zmianach i ten startup dojrzewa, dojrzewa remisami, dojrzewa zwycięstwami, będzie dojrzewał też porażkami. Uczymy się tego zespołu. W 10 ostatnich spotkaniach odnieśliśmy 4 zwycięstwa, 4 remisy i 2 porażki. Generalnie nie aż tak źle. Oczywiście apetyty mamy większe, w każdym meczu chcemy wygrywać i rozwijać wszystkich zawodników, którzy są u nas w zespole.

GKS Jastrzębie z 9 punktami na koncie zajmuje 11. miejsce w tabeli II ligi. W najbliższy piątek (26.08.) GKS zagra u siebie z Pogonią Siedlce.

Radunia Stężyca – GKS Jastrzębie 4:2 (1:1)

1:0 – Andrzej Kaszuba 33’
1:1 – Daniel Stanclik 42’
2:1 – Bartosz Zynek 79’
3:1 – Wojciech Łuczak 85’
4:1 – Bartosz Zynek 88’
4:2 – Szymon Gołuch 90’

Radunia Stężyca: Kacper Tułowiecki – Tomasz Dejewski, Maciej Orłowski (90. Filip Lipka), Cezary Sauczek (46. Szymon Nowicki), Bartosz Zynek (90. Marcel Górski), Jonatan Straus, Adrian Rajski (72. Nikodem Potrac), Andrzej Kaszuba (45. Sebastian Deja), Jakub Letniowski, Janusz Surdykowski, Wojciech Łuczak.

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Kacper Kawula (85. Nataniel Wybraniec), Mateusz Słodowy, Yevgeniy Zakharchenko, Bartosz Boruń, Przemysław Lech, Daniel Szymczak (81. Natan Wysiński), Dawid Szkudlarek (71. Dominik Kulawiak), Dariusz Kamiński, Szymon Gołuch, Daniel Stanclik.

Sędzia: Piotr Pazdecki

Żółte kartki: Kaszuba, Deja, Potrac (Radunia) oraz Zakharchenko, Kawula (GKS)

Czerwona kartka: Kurdziel (GKS)

W 85. minucie Grzegorz Drazik obronił rzut karny wykonywany przez Jakuba Letniowskiego.