GKS Jastrzębie przegrywa z Karwiną

Pierwszy sparing za piłkarzami GKS-u Jastrzębie. Wczoraj (12.08.) zmierzyli się z 14. drużyną zeszłego sezonu czeskiej ekstraklasy, MFK Karwina. Mecz na stadionie w Karwinie wygrali 2:0 gospodarze.

Kto popełnia błędy ten przegrywa

– mówił po meczu trener jastrzębian Paweł Ściebura:

Przegraliśmy sparing z Karwiną, bo popełniliśmy błędy. Jesteśmy też na innym etapie przygotowań i to było widać. Karwina ma tydzień do ligi, my mamy jeszcze niespełna 2 i pół tygodnia, więc to jest inny etap. Na pewno jest sporo pozytywów tego sparingu, bo momentami ta gra wyglądała bardzo przyzwoicie. Zadecydowały błędy, które musimy poprawić. Musimy zawsze brać za to odpowiedzialność i pracować, żeby tych błędów nie było.

Mimo porażki zadowolony z meczu był pomocnik GKS-u, Kamil Jadach:

W pierwszej połowie poniekąd kontrolowaliśmy to co się dzieje na boisku. Była głupio stracona bramka, ale na pewno z tej pierwszej połowy, jak i z całego meczu można być w miarę zadowolonym. Wiadomo, że nie jest fajnie przegrywać, ale do ligi wyciągniemy wnioski, będziemy unikać błędów i nie będziemy tracić bramek.

W zespole GKS-u na boisku pojawili się pozyskani niedawno zawodnicy: Daniel Feruga, Daniel Rumin i Michał Rutkowski. Testowanych było także czterech nowych piłkarzy.

MFK Karviná 2-0 GKS 1962 Jastrzębie

• Michal Papadopulos 31
  • Tomáš Ostrák 69

MFK Karviná: Petr Bolek (46 Vladimir Neuman) – Eduardo Mendes (46 Marek Janečka), Martin Kouřil (46 Daniel Stropek), Filip Twardzik – Gigli Ndefe (67 Jean Mangabeira), Vojtěch Smrž, Jean Mangabeira (46 Marek Hanousek), Kristi Qose (67 Vojtech Smrž), Matúš Čonka (67 Roman Holiš) – Michal Papadopulos (46 Roman Haša), Tomáš Ostrák.

GKS 1962 Jastrzębie: (I połowa) Mariusz Pawełek – Dominik Kulawiak, Michał Rutkowski, Adam Wolniewicz, Mateusz Słodowy, Farid Ali, Daniel Feruga, Michał Mydlarz, Kamil Jadach, Patryk Skórecki, Daniel Rumin. (II połowa) Grzegorz Drazik (70 Leonid Otczenaszenko) – zawodnik testowany, Mateusz Bondarenko, Michał Rutkowski (77 Wojciech Łaski), zawodnik testowany, Filip Karmański, Farid Ali (62 Kamil Jadach), zawodnik testowany, Łukasz Gajda, Dominik Szczęch, Daniel Rumin (60 Daniel Feruga).