GKS Jastrzębie przegrywa z Polonią Bytom

GKS Jastrzębie rozegrał ostatni sparing przed inauguracją rundy wiosennej II ligi. Jastrzębianie przegrali sobotni (18.02.) mecz z trzecioligową Polonią Bytom 1:3. Co ciekawe spotkanie trwało dłużej niż zwykle, po 90 minutach zespołu rozegrały jeszcze dodatkowych 30 minut.

Pierwsza połowa zakończyła się wygraną 2:1 zespołu z Bytomia a bramkę dla GKS-u, jak się później okazało jedyną w meczu strzelił niedawno pozyskany napastnik Kacper Zych. Polonia zdobyła jeszcze jednego gola wykorzystując rzut karny. W meczu zagrał nowy zawodnik GKS-u, Portugalczyk Ricardo Vaz. To ofensywny pomocnik, który wystąpił w dwóch sparingach przeciwko Garbarni Kraków i rezerwom Rakowa Częstochowa, w tym drugim wpisał się na listę strzelców. 29-letni Ricardo Vaz grał w swojej karierze w drugiej lidze hiszpańskiej, także w ligach greckiej i portugalskiej. Właśnie w barwach portugalskiego Estoril Praia trzykrotnie wystąpił w Lidze Europy. Teraz ma być silnym punktem drużyny i pomóc jej w utrzymaniu w drugiej lidze. Pierwszy mecz tej wiosny na stadionie przy Harcerskiej w sobotę (25.02.) o godzinie 14.00 Przeciwnikiem jastrzębian będzie Hutnik Kraków.

Polonia Bytom – GKS Jastrzębie 3:1 (2:1)
1:0 – Gospodarze 7’
1:1 – Kacper Zych 16’
2:1 – Gospodarze 18’
3:1 – Gospodarze (rzut karny) 84’

GKS Jastrzębie (do 60 minuty): Grzegorz Drazik – Bartosz Boruń, Sebastian Golak, Yevgeniy Zakharchenko, Krystian Mucha, Dariusz Kamiński, Kamil Jadach, Joao Guilherme, Ricardo Vaz, Kacper Zych, Daniel Stanclik.

GKS Jastrzębie (po 60 minucie): Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Piotr Jakubowski, Nataniel Wybraniec, Dawid Witkowski, Koki Togitani, Tymon Kłosowicz, Daniel Szymczak, Dominik Klimkiewicz, Farid Ali, Szymon Gołuch.