GKS Jastrzębie przegrywa z Widzewem Łódź

GKS Jastrzębie przegrał mecz, choć od połowy spotkania grał z przewagą jednego zawodnika. Piłkarze z Jastrzębia-Zdroju ulegli na wyjeździe Widzewowi Łódź 0:2. Jastrzębianie stworzyli kilka sytuacji bramkowych, także w pierwszej odsłonie spotkania, ale gole stracili. W drugiej połowie grali już w przewadze. Nieskuteczność kosztowała ich utratę punktów.

Rozmawialiśmy z pomocnikiem GKS-u, Łukaszem Zejdlerem:

Łukasz Zejdler: Nie ma dla nas dzisiaj żadnego wytłumaczenia. Przegraliśmy ten mecz. Graliśmy całą połowę z przewagą jednego zawodnika, więc powinniśmy wykorzystać te sytuacje, które mieliśmy i może ten mecz by się ułożył inaczej. W pierwszej połowie mieliśmy sytuację, gdzie mogliśmy zdobyć te bramki, a po przerwie Widzew się odgryzał. Tak nie możemy grać.

Tak nie możemy grać – stwierdził po spotkaniu trener GKS-u, Paweł Ściebura:

Paweł Ściebura: To jest niebywałe, że przegraliśmy mecz, który mieliśmy pod pełną kontrolą. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, nie daliśmy się Widzewowi rozpędzić, graliśmy tę piłkę, byliśmy agresywni. Mieliśmy dwie znakomite sytuacje, żeby otworzyć ten wynik. Znowu nie wykorzystujemy, powtarza się ten scenariusz z poprzednich spotkań, które przegraliśmy, następnie stały fragment gry. Mimo to mieliśmy jeszcze sytuacje, żeby złapać kontakt, zdobyć kontaktową bramkę czy walczyć o wyrównanie nawet przy stanie 2:0. Nasza skuteczność w sytuacjach podbramkowych jest porażająca i tak to niestety się kończy.

Po wczorajszej (27.03.) porażce GKS nadal z 19-toma punktami zajmuje 15-te miejsce w tabeli pierwszej ligi. W najbliższą sobotę (03.04.) jastrzębianie zamierzą się u siebie z Puszczą Niepołomice.

Widzew Łódź – GKS Jastrzębie 2:0 (0:0)
1:0 – Daniel Tanżyna 51’
2:0 – Mateusz Michalski 68’

Widzew Łódź: Jakub Wrąbel – Michał Grudniewski, Mateusz Michalski (79. Dominik Kun), Marcin Robak (79. Piotr Samiec-Talar), Bartłomiej Poczobut (89. Mateusz Możdżeń), Kacper Gach, Marek Hanousek, Daniel Tanżyna, Michael Ameyaw (79. Paweł Tomczyk), Przemysław Kita (58. Patryk Mucha), Patryk Stępiński.

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Szymon Zalewski (70. Mateusz Słodowy), Lukas Bielak (79. Łukasz Zejdler), Kamil Jadach (61. Jakub Apolinarski), Farid Ali, Kryspin Szcześniak, Daniel Szczepan, Dawid Witkowski (79. Jakub Niewiadomski), Daniel Feruga (61. Daniel Rumin), Marek Mróz, Aleksander Komor.

Żółte kartki: Hanousek, Stępiński (Widzew) oraz Witkowski (GKS).
Czerwona kartka: Hanousek (Widzew).