GKS Jastrzębie remisuje z Resovią Rzeszów

Remis w kolejnym meczu piłkarzy GKS-u Jastrzębie. W minioną sobotę (21.08.) jastrzębianie podejmowali na własnym stadionie Resovię Rzeszów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 i podziałem punktów.

Gola dla gospodarzy w 33. minucie spotkania zdobył Daniel Rumin. Goście wyrównali 5 minut później wykorzystując rzut karny. W drugiej połowie GKS próbował strzelić zwycięską bramkę, ale był nieskuteczny. Na pomeczowej konferencji zespołu z Jastrzębia, Jacek Trzeciak stwierdził:

Jacek Trzeciak: Mecz, na który bardzo liczyliśmy, my jako trenerzy i zawodnicy, że w końcu przełamiemy taką niemoc i oprócz tego, że będziemy dobrze grali, to wygramy ten mecz. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu dobra, nawet powiedziałbym, że bardzo dobra- strzeliliśmy bramkę. Natomiast druga połowa była pod naszą kontrolą. Uważam, że w tej drugiej połowie więcej mieliśmy z gry. Może nie mieliśmy jakichś takich wybitnych sytuacji, ale mogliśmy się pokusić o strzelenie kolejne bramki.

…ostatecznie się to nie udało. GKS z 5 punktami na koncie zajmuje 11. miejsce w tabeli 1 ligi. W sobotę (28.08.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z wiceliderem, Miedzią Legnica.

GKS Jastrzębie – Resovia Rzeszów 1:1 (1:1)
1:0 – Daniel Rumin 33
1:1 – Marek Mróz 38’ (rzut karny)

GKS Jastrzębie: 12. Mikołaj Reclaf – 3. Mateusz Słodowy (k), 5. Michał Bojdys, 13. Michał Kuczałek, 14. Dariusz Kamiński (69, 8. Kamil Jadach), 17. Dawid Witkowski (79, 4. Szymon Zalewski), 20. Daniel Feruga (79, 32. Grzegorz Gulczyński), 23. Konrad Handzlik (59, 21. Adrian Balboa), 30. Łukasz Zejdler (59, 19. Łukasz Gajda), 77. Remigiusz Borkała, 99. Daniel Rumin.

Resovia Rzeszów: 1. Branislav Pindroch – 6. Bartłomiej Wasiluk, 7. Marek Mróz, 12. Jakub Wróbel (66, 4. Rafał Mikulec), 16. Josip Soljic (46, 10. Maksymilian Hebel), 17. Radosław Adamski, 20. Olivier Podhorin, 22. Bartłomiej Kiełbasa (87, 18. Łukasz Ostrowski), 24. Aleksander Komor, 25. Bartosz Jaroch, 98. Kamil Antonik (46, 77. Sebastian Strózik).

Żółte kartki: Słodowy (GKS) oraz Soljic, Wróbel, Ostrowski (Resovia).