GKS Jastrzębie wygrał pierwszy sparing

Pierwszy sparing rozegrał przygotowujący się do piłkarskiej wiosny drugoligowy GKS Jastrzębie. W minioną sobotę (03.12.) jastrzębianie pokonali trzecioligowy Rekord Bielsko-Biała 2:1.

W pierwszej połowie meczu prowadzenie GKS-owi dał gola Kacpra Zycha. Gospodarze – mecz rozgrywany był w Bielsku – wyrównali z rzutu karnego na początku drugiej połowy, a tuż przed końcem spotkania zwycięską bramkę dla zespołu z Jastrzębia zdobył Dominik Konecny. Mecz krótko posumował bramkarz GKS-u, Grzegorz Drazik.

Grzegorz Drazik: Sparing nie stał na wysokim poziomie z naszej strony. Na pewno skutkowało to tym, że był bardzo mocny tydzień i gdzieś te nogi nieprzyzwyczajone po dwutygodniowej przerwie, ale myślę, że ten sparing jest fajnym materiałem do analizy i na pewno trener ten sparing na czynniki pierwsze rozłoży i będzie analizować. Pracujemy nad siłą, na taktykę przyjdzie czas, budujemy bazę na przyszłą rundę.

Dodajmy, że przed świętami zespół GKS-u Jastrzębie czekają jeszcze dwie gry kontrolne, w sobotę (10.12.) zmierzą się ze Skrą Częstochowa a w środę 14 grudnia z ekstraklasowym Piastem Gliwice.

3 grudnia, stadion BBOSiR „na górce” / Bielsko-Biała, godz. 10:30
Rekord Bielsko-Biała – GKS Jastrzębie 1:2 (0:1)
0:1 – Kacper Zych 33’
1:1 – Rekord Bielsko-Biała (rzut karny) 47’
1:2 – Dominik Konecny 87’

GKS Jastrzębie 1 połowa: Michał Antkowiak – Dominik Kulawiak, Yevgienii Zakharchenko, Filip Kozłowski, Bartosz Boruń, Krystian Mucha, Kamil Jadach, Kacper Jóżwicki,
Dariusz Kamiński, Farid Ali, Kacper Zych

GKS Jastrzębie 2 połowa: Grzegorz Drazik – Dominik Klimkiewicz, Kamil Bednorz, Kacper Kawula, Dawid Szkudlarek, Dominik Konecny, Daniel Szymczak (81′ Nataniel Wybraniec), Jakub Kasperowicz, Miłosz Masala, Szymon Gołuch, Daniel Stanclik.