GKS Jastrzębie wygrał sparing z Pniówkiem Pawłowice

Sparingowym zwycięstwem zakończyli obóz przygotowawczy piłkarze GKS-u Jastrzębie. Na boisku w Kamieniu jastrzębianie zmierzyli się z trzecioligowym Pniówkiem Pawłowice i wygrali 3:1. Bramki dla GKS-u strzelali Mateusz Bondarenko, Marek Fabry z rzutu karnego i Łukasz Gajda.

Dla Pniówka honorowego gola zdobył wykorzystując „jedenastkę” Dawid Hanzel. Zadowolony po meczy był obrońca GKS-u, Michał Rutkowski, który wrócił do zespołu po półrocznej przerwie:

Michał Rutkowski: Na pewno wynik cieszy, bo w każdym meczu przede wszystkim gramy o wynik. Realizowaliśmy założenia trenera, uważam, że powinniśmy być zadowoleni. Niestety trafiła mi się ciężka kontuzja, musiałem poświęcić to pół roku na rehabilitację, ciężko przepracowałem ten czas, jest dobrze, wróciłem i walczę o swoje.

To by dobry sparing w naszym wykonaniu, jestem też zadowolony z całego obozu przygotowawczego w Kamieniu

– mówił szkoleniowiec GKS-u Jastrzębie:

Grzegorz Kurdziel: Jeżeli chodzi o mecz sparingowy dzisiejszy to na pewno jestem zadowolony z postawy zawodników. Z wielu elementów, które założyliśmy, realizowaliśmy. (…) Utrzymaliśmy intensywność, a to był główny temat obozu. Udało się przeprowadzić wszystkie treningi. Jedyny minus to jest kontuzja Dawida Witkowskiego, trzymamy kciuki, żeby jak najszybciej wrócił do nas.

GKS Jastrzębie – Pniówek Pawłowice 3:1 (2:1)

1:0 – Mateusz Bondarenko 5’
2:0 – Marek Fabry 36’ (rzut karny)
2:1 – Dawid Hanzel 45’ (rzut karny)
3:1 – Łukasz Gajda 66’

GKS Jastrzębie (I połowa): Bartosz Neugebauer – Szymon Zalewski, Oliver Podhorin, Mateusz Bondarenko, Łukasz Zejdler, Konrad Handzlik, Vladyslav Okhronchuk, Michał Kuczałek, Farid Ali, Wojciech Łaski, Marek Fabry.

GKS Jastrzębie (II połowa): Grzegorz Drazik – Remigiusz Borkała, Mateusz Słodowy, Michał Rutkowski, Dawid Szkudlarek, Filip Łukasik, Grzegorz Gulczyński, Nataniel Wybraniec, Kamil Jadach, Łukasz Gajda, Daniel Stanclik.

Kolejny sparing jastrzębianie rozegrają w środę (2.02.) w Ustroniu, gdzie zmierzą się z GKS-em Tychy.

W weekend dotarła do sympatyków zespołu z Jastrzębia smutna informacja

Zmarł wieloletni kapitan zespołu, Tomasz Ciemięga. W zielono-czarno-żółtych barwach rozegrał 378 meczów ligowych na pięciu szczeblach rozgrywkowych. Po zakończeniu piłkarskiej kariery był trenerem, ostatnio drużyny Granica Ruptawa. Tomasz Ciemięga miał 45 lat.