Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

GKS Jastrzębie wygrywa 4:0 z Radunią

Facebook Twitter

Wreszcie okazałe zwycięstwo piłkarzy GKS-u Jastrzębie. W minioną sobotę (25.03.) jastrzębianie pokonali u siebie 4:0 Radunię Stężyca.

gks
fot. www.gksjastrzebie.com

GKS Jastrzębie awansował na 10. miejsce w tabeli II ligi

Gospodarze od początku do końca dominowali na boisku, narzucili swój styl gry i stwarzali sytuacje bramkowe. 4 z nich udało się zamienić na bramki. W pierwszej połowie po dośrodkowaniach z rzutów rożnych trafiali Dariusz Kamiński i Przemysław Lech, w drugiej po indywidualnych akcjach bramki zdobyli Daniel Stanclik i Portugalczyk Ricardo Vaz, dla którego było to pierwsze trafienie dla GKS-u. Trener Grzegorz Kurdziel był po meczu bardzo zadowolony z gry swojej drużyny.

Grzegorz Kurdziel: Uważam, że od samego początku do samego końca mecz był pod kontrolą GKS Jastrzębie. Tworzyliśmy sytuacje z akcji, tworzyliśmy sytuacje w pozostałych fragmentach i dwie pierwsze bramki zdobyte po rzutach rożnych. Bardzo dobre wykonanie, bo były to stałe fragmenty ćwiczone. Jeżeli chodzi o drugą połowę, uważam, że znowu mecz pod kontrolą. Od samego początku do końca sytuacji tworzyliśmy. Było jeszcze kilka fragmentów, takich gdzie lepiej można było kontrataki wykorzystać, ale przy wyniku 4:0 jako trener nie mam prawa narzekać.

gks jastrzębie

Grzegorz Kurdziel, trener GKS-u Jastrzębie

Dzięki wygranej drużyna z Jastrzębia – Zdroju awansowała na 10. miejsce w tabeli II ligi. W najbliższą sobotę (01.04.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z Pogonią Siedlce.

25 marca, Jastrzębie-Zdrój, godz. 15:00
GKS Jastrzębie – Radunia Stężyca 4:0 (2:0)
1:0 – Dariusz Kamiński 15’
2:0 – Przemysław Lech 21’
3:0 – Daniel Stanclik 62’
4:0 – Ricardo Vaz 87’

GKS Jastrzębie: Michał Antkowiak – Bartosz Boruń, Sebastian Golak, Yevgeniy Zakharchenko (60. Joao Guilherme), Dawid Witkowski, Dariusz Kamiński (83. Kamil Jadach), Przemysław Lech, Daniel Szymczak (66. Krystian Mucha), Ricardo Vaz, Kacper Zych, Daniel Stanclik (83. Farid Ali).

Radunia Stężyca: Kacper Tułowiecki – Tomasz Dejewski, Cezary Sauczek (60. Sebastian Deja), Dmytro Prikhna (60. Maciej Orłowski), Jan Furman (72. Bartosz Zynek), Ednilson Furtado, Marcel Górski (83. Wojciech Jakubik), Szymon Nowicki, Szymon Nowicki, Maciej Dampc, Mateusz Kuzimski, Wojciech Łuczak (46. Radosław Stępień).

Żółte kartki: Zych (GKS) oraz Dampc, Prikhna, Deja (Radunia).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024