GKS Jastrzębie wygrywa pierwszy mecz w I lidze, ROW Rybnik przegrywa w Toruniu

Pierwsze zwycięstwo w pierwszej lidze piłkarzy GKS-u Jastrzębie. W miniony piątek (17.08.) jastrzębianie pokonali na wyjeździe Odrę Opole 2:1. Już w 18. minucie gola dającego im prowadzenie zdobył Bartosz Jaroszek, który strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. W 69. minucie meczu przewagę GKS-u udokumentował, strzelając drugą bramkę Farid Ali.

Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem i ostatecznie trzy punkty powędrowały do Jastrzębia. GKS ma ich teraz na koncie 5 i jest w gronie sześciu drużyn z końca tabeli, które mają tyle samo punktów.

Nie udała się natomiast wyprawa do Torunia piłkarzom drugoligowego ROW-u Rybnik. Rybniczanie przegrali wyjazdowy mecz z tamtejszą Elaną 0:3 i z trzema punktami na koncie zajmują 14. miejsce w tabeli. W najbliższą środę (22.08.) do Rybnika przyjeżdża Widzew Łódź a do Jastrzębia, Chrobry Głogów.