GKS Jastrzębie wygrywa pierwszy raz przed własną publicznością

Piłkarze w minioną sobotę (01.09.) pokonali 4:2 spadkowicza z ekstraklasy Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Do przerwy GKS przegrywał 1:2, jedyną bramkę dla jastrzębian strzelił Kamil Adamek. Po przerwie do bramki trafiali już tylko gospodarze.

Najpierw rzut karny wykorzystał Kamil Szymura, później ponowie trafił Adamek i raz jeszcze z karnego Szymura. Dzięki trzem punktom GKS awansował na 7. miejsce w tabeli I ligi. Za tydzień w sobotę (8.09.) jastrzębianie zagrają u siebie z Garbarnią Kraków.

GKS Jastrzębie – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:2 (1:2)
0:1 – Martin Miković (29 min.)
1:1 – Kamil Adamek (37 min.)
1:2 – Mateusz Kupczak (45+2 min.)
2:2 – Kamil Szymura (62 min., rzut karny)
3:2 – Kamil Adamek (74 min.)
4:2 – Kamil Szymura (88 min.)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Farid Ali (65. Dominik Szczęch), Maciej Spychała, Damian Tront, Kamil Jadach (k) (71. Bartosz Jaroszek), Krzysztof Gancarczyk (80. Dawid Weis), Kamil Adamek.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Dariusz Trela – Vlastymir Jovanovic (74. Patrik Miśak), Roman Gergel, Samuel Stefanik (58. Florin Purece), Martin Miković, Bartosz Szeliga, Vladislavs Gutkovskis, Mateusz Kupczak (k), Dawid Szymonowicz, Michał Skóraś (77. Marek Mróz), Przemysław Szarek.

Żółte kartki: Spychała, Adamek, Kulawiak (GKS) oraz Kupczak, Szeliga, Gutkovskis, Szymonowicz, Purece (Termalica).