GKS Jastrzębie wygrywa w Bielsku-Białej

Wyjazdowe zwycięstwo piłkarzy GKS-u Jastrzębie. W minioną sobotę jastrzębianie pokonali 2:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała. Mecz mógł podobać się kibicom, piłkarze stwarzali sytuacje strzeleckie, choć zespół z Jastrzębia nastawił się na obronę i grę z kontry.

W 39. minucie na indywidualną akcję zdecydował się obrońca GKS-u, pochodzący z Bielska, Michał Bojdys. Przebiegł z piłką 3/4 boiska i strzelił nie do obrony. Po meczu cieszył się z gola i wygranej.

Trochę spontanicznie, fantazja mnie wzięła, piękne gole. Najważniejsze, że ten mecz wygraliśmy na tym ciężkim terenie. Przerwaliśmy naszą passę porażek na wyjazdach. Nie wyglądało to wcześniej dobrze na tych wyjazdach. Dzisiaj Podbeskidzie dobrze grało atakiem pozycyjnym, a my strzelaliśmy bramki. Takie jest podsumowanie tego meczu. Ten stadion gdzieś mi leży. Moja statystyka dobrze wygląda 4 mecze, 4 bramki. Dobrze się tu gra.

W drugiej części spotkania GKS strzelił decydująca bramkę, zdobył ją w 81. minucie meczu, Jakub Wróbel. Z wyjazdowej wygranej na pomeczowej konferencji cieszył się trener jastrzębian, Jarosław Skrobacz.

Lubimy przyjeżdżać tutaj do Bielska. Rzeczywiście w zeszłym sezonie bardzo fajny mecz, teraz też dobry w naszym wykonaniu. Przede wszystkim zwycięski, bez straty bramki. I co ważniejsze Podbeskidzie sobie za wiele tych sytuacji. Byliśmy tak zdyscyplinowali. Nie zawsze nam to wychodziło to przejście z ofensywy do defensywy. Dzisiaj taktycznie bardzo duży plus. Pracowaliśmy przygotowując się do tego meczu przez dwa tygodnie, znając mocne strony Podbeskidzia. Wykorzystaliśmy swoje szanse. Myślę, że w przebiegu tego meczu wygraliśmy to spotkanie zasłużenie.

Dzięki wygranej z Podbeskidziem, GKS Jastrzębie awansował na 9. miejsce w tabeli 1. ligi. We wtorek jastrzębianie rozegrają zaległy mecz 13. kolejki spotkań. Na własnym stadionie podejmować będą Wigry Suwałki.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Jastrzębie 0:2 (0:1)
0:1 – Michał Bojdys 39’
0:2 – Jakub Wróbel 81’

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Martin Polacek – Bartosz Jaroch, Dmytro Bashlai, Kornel Osyra, Filip Modelski, Karol Danielak (80. Ivan Martin), Konrad Sieracki (59. Mateusz Sopoćko), Adrian Rakowski (70. Damian Hilbrycht), Rafał Figiel, Łukasz Sierpina, Marko Roginić.

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys, Dawid Gojny, Farid Ali (88. Dominik Szczęch), Damian Tront, Łukasz Norkowski, Marek Mróz, Kamil Jadach (90. Daniel Liszka), Jakub Wróbel (83. Adam Żak).

Żółte kartki: Ivan Martin, Osyra (Podbeskidzie) oraz Mróz, Tront (GKS).