GKS Jastrzębie wygrywa w Olsztynie

Wygrali w Olsztynie w Pucharze Polski, wygrali też w meczu o ligowe punkty. Piłkarze GKS-u Jastrzębie pokonali w sobotę (21.11.) w wyjazdowym meczu tamtejszy Stomil 1:0.

Bramkę na wagę trzech punktów strzelili już w 9. minucie spotkania. Po podaniu Daniela Rumina piłkę od pustej bramki skierował Farid Ali. W dalszej części meczu oba zespoły miały swoje sytuacje, ale więcej goli już nie padło. Na pomeczowej konferencji szkoleniowiec GKS-u Paweł Ściebura, chwalił swój zespół.

Olsztyn jest dla nas dosyć szczęśliwym miejscem, natomiast wielkie gratulacje należą się mojemu zespołowi, bo po takiej porażce jak w Łęcznej, gdzie mimo dobrej gry traci się bramkę w ostatniej minucie, ostatniej sekundzie w zasadzie, ciężko jest podnieść mentalnie. Udało się nam to. Po drodze przytrafiła się nam porażka z ŁKS-em, ale udało się nam podnieść mentalnie po tych dwóch porażkach i byliśmy dobrze przygotowani do tego meczu. Przede wszystkim zdyscyplinowani, odpowiedzialni taktycznie, bo tego nam w poprzednich spotkaniach momentami brakowało i to zadecydowało o tym, że ten mecz wygraliśmy, bo konsekwentnie realizowaliśmy plan na to spotkanie.

Po wygranej w Olsztynie jastrzębianie nadal zajmują 17., przedostatnią lokatę w tabeli I ligi, mają na koncie 7 punktów, ale zmniejszyli dystans do wyprzedzających ich rywali. W najbliższą sobotę (28.11.) GKS zagra u siebie z jednym z nich, Zagłębiem Sosnowiec.