GKS Jastrzębie wygrywa w Opolu 2:1

Ważne zwycięstwo piłkarzy GKS-u Jastrzębie. Wczoraj (07.06.) jastrzębianie pokonali w Opolu tamtejszą Odrę 2:1. Wszystkie bramki spotkania padły w drugiej części meczu. Odra objęła prowadzenie w 52-giej minucie po strzale Arkadiusza Piecha.

Chwilę później GKS miał szansę by wyrównać, ale Damian Tront nie wykorzystał rzutu karnego. Jastrzębianie dalej atakowali i 66-tej minucie za sprawą Farida Ali zdobyli wyrównującą bramkę. Na 6 minut przed końcem spotkania padł gol samobójczy. Jeden z zawodników Odry skierował piłkę do własnej bramki. Tym samym piłkarze GKS-u mogli cieszyć się z trzech punktów.

Trener jastrzębian Jarosław Skrobacz

Na pomeczowej konferencji trener jastrzębian Jarosław Skrobacz stwierdził:

Ciężko. Trzeba było walczyć o każdy metr boiska, ale z drugiej strony po to się gra, żeby ta walka była. Ona dzisiaj była z jednej i z drugiej strony. Troszkę nieszczęśliwie się dla nas złożyło, bo zagraliśmy niedokładnie, poszła kontra, straciliśmy bramkę. Taki mamy zespół, że niekiedy potrzebujemy tego przysłowiowego gonka, żeby ruszyć. Od tego momentu nasza gra wyglądała lepiej, zaczęliśmy stwarzać sytuację, rzut karny niewykorzystany, ale potem było widać, że jesteśmy zdeterminowani i walczyliśmy o te bramki. Oczywiście przy drugiej uśmiechnęło się dla nas szczęście.

Dzięki wygranej GKS utrzymał 5 miejsce w tabeli 1 ligi. W najbliższy piątek (12.06.) jastrzębianie będą podejmowali na własnym stadionie Sandecję Nowy Sącz.

7 czerwca 2020, 17:00 – Opole (Stadion Miejski Odra)

Odra Opole 1-2 GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)
Arkadiusz Piech 52 – Farid Ali 66, Patryk Janasik 84 (s)

Odra: 69. Mateusz Kuchta – 77. Patryk Janasik, 27. Mateusz Kamiński, 3. Mateusz Wypych (83, 2. Piotr Żemło), 18. Łukasz Winiarczyk – 22. Dawid Błanik (58, 20. Szymon Skrzypczak), 5. Rafał Niziołek, 14. Sebastian Bonecki (72, 70. Thijs Timmermans), 7. Krzysztof Janus – 28. Arkadiusz Piech, 19. Jarosław Czernysz.

GKS 1962: 81. Mariusz Pawełek – 3. Mateusz Słodowy, 5. Michał Bojdys, 17. Kamil Szymura, 23. Daniel Liszka – 10. Farid Ali, 20. Damian Tront, 32. Bartosz Jaroszek, 7. Patryk Skórecki (57, 8. Kamil Jadach), 11. Dominik Szczęch (57, 9. Petr Galuška) – 15. Daniel Szczepan (87, 28. Kamil Adamek).

żółte kartki: Bonecki, Skrzypczak – Szczepan, Bojdys.

sędziował: Paweł Malec (Łódź).

Mecz bez udziału publiczności.

W 56. minucie Damian Tront (GKS 1962) nie wykorzystał rzutu karnego (Mateusz Kuchta obronił).