GKS Jastrzębie wygrywa w Pruszkowie

Piłkarze GKS-u Jastrzębie odnieśli ważne zwycięstwo. Jastrzębianie pokonali na wyjeździe wyżej notowany, walczący o awans do 1. ligi zespół Znicza Puszków 2:1.

gks

Urodzinowy prezent sprawił sobie Kacper Zych, który strzelił obie bramki dla zwycięzców. Co ciekawe były to jego pierwsze trafienia w barwach GKS-u. Pierwsza połowa spotkana przebiegała pod dyktando gospodarz, ale to jastrzębianie zdobyli gola i na przerwę schodzili prowadząc. W drugiej szybko podwyższyli wynik i bronili korzystnego rezultatu. Bramka dla Znicza padła po strzale samobójczym. Ostatecznie z trzech punktów cieszyli się jastrzębianie.

To był trudny mecz, tym bardziej cieszy nas zwycięstwo

– mówił po spotkaniu drugi trener GKS-u, Damian Mikołowicz.

Damian Mikołowicz: Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu końcowego, ponieważ wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy do zespołu, który jest bardzo dobrze zorganizowany. Gra o wysokie cele. Jesteśmy bardzo zadowoleni z obu połów tak naprawdę, ale w szczególności pierwej, gdzie były takie momenty, w których mecz nas przycisnął. Mieli tam trzy bardzo groźne sytuacje i to przetrwaliśmy. Udało się zdobyć bramkę. Zagraliśmy bardzo dobrze. Od początku drugiej połowy udało się zdobyć drugą bramkę i myślę, że to było kluczowe. Cieszymy się, że wywozimy z bardzo, bardzo trudnego terenu, trzy punkty i walczymy dalej o kolejne w lidze.

GKS Jastrzębie z 40 punktami na koncie zajmuje 10. miejsce w tabeli II ligi i jest coraz bliżej utrzymania. Nad najwyżej notowanym zespołem ze strefy spadkowej ma 7 punktów przewagi. Do końca sezonu zostały jeszcze trzy kolejki spotkań. W piątek (19.05.) do Jastrzębia przyjeżdża Garbarnia Kraków.

Znicz Pruszków 1-2 GKS Jastrzębie

W meczu 31. kolejki eWinner 2. Ligi wygrywamy na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 2:1! Oba gole dla naszej drużyny zdobył obchodzący tego dnia urodziny Kacper Zych!
12 maja, Pruszków, godz. 18:00
Znicz Pruszków – GKS Jastrzębie 1:2 (0:1)
0:1 – Kacper Zych 40’
0:2 – Kacper Zych 48’
1:2 – Dawid Witkowski 72’ (gol samobójczy)

Znicz Pruszków: Miłosz Mleczko – Dawid Barnowski (84. Wiktor Nowak), Dmytro Juchymowycz (84. Szymon Jannasz), Krzysztof Wingralek (72. Tymon Proczek), Mateusz Grudziński, Kamil Niewiadomski (60. Łukasz Bogusławski), Shuma Nagamatsu, Jurij Tkaczuk, Krystian Pomorski, Maciej Firlej, Jakub Wójcicki.

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Bartosz Boruń, Przemysław Lech, Yevgeniy Zakharchenko, Dawid Witkowski, Dariusz Kamiński, Joao Guilherme, Ricardo Vaz, Krystian Mucha, Kacper Zych, Daniel Stanclik.

Sędzia: Karol Iwanowicz
Żółte kartki: Nagamatsu, Grudziński (Znicz) oraz Witkowski (GKS).