GKS Jastrzębie- Zagłębie Sosnowiec 2:1. W końcu wygrany mecz na własnym boisku

Po blisko 9. miesiącach, piłkarze GKS-u Jastrzębie wygrali mecz na własnym stadionie. Dzisiaj (28.11.) pokonali po zaciętym spotkaniu Zagłębie Sosnowiec 2:1. Oba zespoły, które jak na razie walczą w tym sezonie o opuszczenie dolnych rejonów tabeli, zagrały ambitnie, stwarzając wiele sytuacji bramkowych.

Pierwszą w 41. minucie wykorzystał GKS, gola po podaniu Daniela Ferugi zdobył Marek Mróz. Goście wyrównali w 68. minucie meczu, ale z remisu cieszyli się tylko 2 minuty. Jastrzębianie przeprowadzili kontratak, który celnym strzałem zakończył Feruga. Do końca wynik nie uległ już zmianie i drugie z rzędu zwycięstwo GKS-u stało się faktem. Swój zespół na pomeczowej konferencji chwalił trener Paweł Ściebura:

Wygraliśmy mecz, który był bardzo wyrównany, wygraliśmy dobrą organizacją gry, determinacją, pokazaliśmy, że potrafimy być zespołem, zdeterminowani, bardzo konsekwentni w tym co robimy. Zespół od pierwszej do ostatniej minuty, bardzo konsekwentnie realizował plan, jaki sobie nakreśliliśmy na ten mecz (…).

Dzięki wygranej z Zagłębiem, GKS opuścił przedostatnie miejsce w tabeli pierwszej ligi. jastrzębianie mają 10 punktów i awansowali na 15. lokatę. W środę (2.12.) zagrają na wyjeździe z ostatnią w tabeli Sandecją Nowy Sącz.

28 listopada, Jastrzębie-Zdrój, godz. 12:30

GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)
1:0 – Marek Mróz 41’
1:1 – Joao Oliveira 68’
2:1 – Daniel Feruga 70’

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Mateusz Bondarenko, Kamil Jadach (66. Jakub Apolinarski), Farid Ali, Kryspin Szcześniak, Dominik Kulawiak, Dawid Witkowski, Daniel Feruga (86. Patryk Skórecki), Marek Mróz, Łukasz Zejdler (50. Lukas Bielak), Daniel Rumin (86. Dominik Sokół).

Zagłębie Sosnowiec: Kacper Chorążka – Joao Oliveira (78. Quentin Seedorf), Szymon Pawłowski, Filip Karbowy (78. Patryk Mularczyk), Lukas Duriska, Piotr Polczak, Łukasz Turzyniecki, Patryk Małecki (59. Mateusz Szwed), Olaf Nowak (72. Goncalo Gregorio), Nikolas Korzeniecki, Dawid Gojny.

Sędzia: Sebastian Krasny.
Żółte kartki: Ali, Rumin, Szcześniak, Bondarenko (GKS) oraz Gojny (Zagłębie).