GKS Jastrzębie zakończył obóz w Siedlcach. Na zakończenie piłkarze zagrali dwa sparingi [FOTO]

Dwa sparingi rozegrali na zakończenie obozu przygotowawczego w Siedlcach piłkarze GKS-u Jastrzębie. W minioną sobotę (06.02.) najpierw pokonali rezerwy Legii Warszawa 4:3. Mecz był emocjonujący, a wynik mógł być jeszcze wyższy, gdyby jastrzębianie byli skuteczniejsi.

To był dobry mecz w naszym wykonaniu

– mówił pomocnik GKS-u,:

Cieszy wynik i strzelone 4 bramki, bo fajnie wygrywać w sparingach, a tym bardziej jak się strzela 4 bramki. Troszeczkę problemów na pewno mamy jeszcze w obronie, bo dzisiaj straciliśmy 3 bramki, jeszcze kilka zachowań było nie takich, trzeba to przeanalizować. Cieszy wygrana i to ile sytuacji dzisiaj stworzyliśmy.

Zadowolony po meczu był także inny pomocnik GKS-u, Marek Mróz:

Wygraliśmy dobre zawody, w ofensywie utrzymywaliśmy się przy piłce, kontrolowaliśmy ten mecz, stworzyliśmy dużo sytuacji, czego wynikiem były 4 strzelone gole..(..) tracimy te bramki po niekoniecznie takich sytuacjach w których powinniśmy je stracić ale mamy jeszcze przed sobą pewien okres, który możemy wykorzystać do poprawienia tego i będzie to lepiej wyglądało i mam nadzieję, że będziemy unikali tych błędów.

W drugim sobotnim meczu zespół z Jastrzębia zmierzył się z drugoligowymi Wigrami Suwałki. Ten mecz jastrzębianie przegrali 2:3. Sobotnie sparingi zakończyły obóz przygotowawczy drużyny w Siedlcach. Jak piłkarze przepracowali ten czas?

Na pewno jest to pożyteczny okres, bardzo ciężko trenowaliśmy i staraliśmy się ten czas wykorzystać jak najlepiej na poprawę wydolności, żeby to zaprocentowało w lidze i mam nadzieję, że tak będzie. Bardzo ciężko, ale tak powinno być, myślę że ciężko przepracowany okres, wykorzystany praktycznie do maska każdy czas, bo 2 treningi dziennie, dużo odpraw, analiz, gry, sparingów, więc myślę że wykorzystaliśmy ten czas, bardzo się z tego powodu cieszymy, teraz wracamy do siebie i tam dalej będziemy kontynuować pracę.

Dodajmy, że kolejny sparing GKS Jastrzębie rozegra w najbliższą sobotę (13.02.), przeciwnikiem będzie drugoligowa Skra Częstochowa.

6 lutego, Siedlce, godz. 11:00- GKS Jastrzębie – Legia II Warszawa 4:3 (3:2)

0:1 – Patryk Pierzak 5’
1:1 – Daniel Feruga 6’
1:2 – Mikołaj Kwietniewski 16’ (rzut karny)
2:2 – Daniel Feruga 25’ (rzut wolny)
3:2 – Aleksander Komor 37’
3:3 – Szymon Włodarczyk 54’
4:3 – Daniel Szczepan 60’

GKS Jastrzębie (I połowa): Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Aleksander Komor, Kryspin Szcześniak, Dawid Witkowski, Lukas Bielak, Yaroslav Baranskyi, Bartosz Bartkowiak, Daniel Feruga, Kamil Jadach, Daniel Rumin.

GKS Jastrzębie (II połowa): Grzegorz Drazik (60. Mikołaj Reclaf) – Dominik Szczęch, Mateusz Słodowy, Mateusz Bondarenko, Yaroslav Baranskyi, Tomasz Dzida, Farid Ali, Marek Mróz, Łukasz Zejdler, Jakub Apolinarski, Daniel Szczepan.

6 lutego, Siedlce, godz. 16:00 – GKS Jastrzębie – Wigry Suwałki 2:3 (0:1)

0:1 – Michał Orzechowski 19’
0:2 – Kamil Adamek 61’
1:2 – Daniel Feruga 71’
2:2 – Daniel Rumin 80’
2:3 – Michał Orzechowski 86’

GKS Jastrzębie (I połowa): Mariusz Pawełek – Dominik Szczęch, Mateusz Słodowy, Mateusz Bondarenko, Dawid Witkowski, Tomasz Dzida, Farid Ali, Marek Mróz, Łukasz Zejdler, Jakub Apolinarski, Daniel Szczepan.

GKS Jastrzębie (II połowa): Mariusz Pawełek – Dominik Kulawiak, Aleksander Komor, Kryspin Szcześniak, Jakub Apolinarski (65. Dominik Szczęch), Lukas Bielak, Yaroslav Baranskyi, Daniel Feruga, Bartosz Bartkowiak, Kamil Jadach, Daniel Rumin.