GKS Jastrzębie zostaje w I lidze. W Legnicy padł remis 1:1

Nie wygrali, ale mimo to los się do nich uśmiechnął i dzięki korzystnym rezultatom w pozostałych spotkaniach, GKS Jastrzębie utrzymuje się na zapleczu ekstraklasy! W sobotę (25.07.) zremisowali na wyjeździe z Miedzią Legnica 1:1.

Pierwsza połowa sobotniego meczu w wykonaniu jastrzębian była słaba, w drugiej połowie było już lepiej.

W przerwie w szatni nie było spokoju, wręcz się paliło. Każdy się motywował i padło parę naprawdę mocnych słów. Myślę, że tak to powinno wyglądać. Ten wstrząs był potrzebny, sami na siebie byliśmy wkurzeni i jak widać to poskutkowało. Druga połowa była pod naszą kontrolą. Masa rzutów rożnych i wolnych. Sam dwukrotnie uderzałem z wolnego i raz już widziałem piłkę w bramce. Miedź po przerwie stworzyła dwa, może trzy stałe fragmenty gry i to było wszystko. Chwała chłopakom za ten mecz.

– mówił dla portalu gksjastrzebie.com po meczu strzelec bramki dla GKS-u, Kamil Szymura.

Piłkarze pierwszoligowego GKS-u Jastrzębie rundę jesienną zakończyli na 5 pozycji, dającej miejsce w barażach o awans, jednak wiosna w ich wykonaniu jest słaba, musieli walczyć o utrzymanie w 1. lidze. Wiele zależało od meczu w Legnicy.

W ostatnim meczu sezonu remisujemy na wyjeździe z Miedzią Legnica 1:1 i dzięki korzystnym rezultatom w pozostałych spotkaniach utrzymujemy się na zapleczu ekstraklasy!

– informuje na swej stronie GKS Jastrzębie.