Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

GKS Katowice wygrywa Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet

Facebook Twitter

16 zespołów, 32 mecze, trzy dni walki, a na końcu najlepszy GKS Katowice. W Rybniku zostały rozegrane Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet do lat 14-tu.

W hali w Boguszowicach toczyła się zacięta rywalizacja, a o tytuł walczyły także dwa zespoły z regionu, gospodarz TS ROW Rybnik i SWD Wodzisław Śląski. Wodzisławianki zdobył ostatecznie brąz. W fazie grupowej pokonały między innymi dotychczasowego mistrza Wierzbowiankę Wierzbno, walkę o medal po serii rzutów karnych wygrały z SMS-em Łódź. Mówi szkoleniowiec zespołu, Radosław Borowski:

Gorzej poszło rybniczankom, które odpadły po meczach fazy grupowej, wygrywając jedno z trzech spotkań. Mówi trener zespołu, Mariusz Adaszek:

„To były trzy intensywne dni, ale pełne emocji i myślę, że organizacyjnie wszyscy stanęliśmy na wysokości zadania, pod względem sportowym też nie było źle” – mówił prezes TS ROW-u Rybnik, który był organizatorem imprezy, Tomasz Kieczka:

Imprezę chwalił także wiceprzewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN, Grzegorz Morkis:

Ostatecznie złoty medal zdobył zespół GKS-u Katowice, który w finale po serii rzutów karnych pokonał Pogoń Tczew, trzecie miejsce dla SWD. Najlepszą zawodniczką turnieju (MVP) została wybrana kapitan zespołu z Wodzisławia, Nicole Jendrzejczyk.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2021