GKS na obozie w Siedlcach. Piłkarze rozegrali dwa sparingi

Dwa sparingi rozegrali wczoraj (03.02.) piłkarze GKS-u Jastrzębie. Zespół przygotowuje się obecnie do rundy wiosennej pierwszej ligi na obozie w Siedlcach. To tam najpierw zmierzył się z Polonią Warszawa, a później z Legionovią Legionowo.

fot,gksjastrzebie.com

Oba mecze zakończyły się remisami 1:1. W pierwszym spotkaniu jastrzębianie przegrywali do połowy 0:1, a w drugiej części wyrównującą bramkę zdobył testowany piłkarz, zawodnik ROW-u Rybnik Yaroslav Baranskyi. Jak mecz oceniał pomocnik GKS-u, Daniel Feruga?

Pierwsza połowa była wyrównana, myślę że ta bramka nie musiała być stracona. Polonia to jest zły zespół. My jesteśmy po ciężkich przygotowaniach ale to nie jest żadne wytłumaczenie, w każdym razie gramy o zwycięstwo. Co do drugiej połowy, oni grali jednym składem, my w 60 minucie zrobiliśmy zmianę praktycznie całego zespołu więc te siły na pewno były po naszej stronie. Zabrakło tego przypieczętowania tej kropki nad i na 2:1.

W drugim meczu przeciwko Legionovii to jastrzębianie objęli prowadzenie po golu Daniela Szczepana, a przeciwnik wyrównał tuż przed końcem. Jak środowe mecze kontrolne ocenił trener GKS-u, Paweł Ściebura?

Na pewno w pierwszym meczu z Polonią dużo plusów pod kątem ataku pozycyjnego, bo tam wyglądało to całkiem nieźle i mimo tego narastającego zmęczenia, prezentowaliśmy się całkiem przyzwoicie z Polonią. W drugim sparingu było widać już całkowicie bardzo duże zmęczenie i mimo prowadzenia 1:0 ta gra po prostu się nie układała, bo przeciwnik był zawsze o ten ułamek sekundy szybszy i gdzieś te błędy w organizacji się pojawiały. Dawaliśmy Legionowi rozpędzać się w tym ataku szybkim i tutaj pojawiały się jakieś problemy.

W najbliższą sobotę (06.02) jastrzębianie zmierzą się w kolejnym sparingu na obozie w Siedlcach z rezerwami Legii Warszawa.

3 lutego, Siedlce, godz. 11:00, GKS Jastrzębie – Polonia Warszawa 1:1 (0:1)

0:1 – Rafał Parobczyk 25’
1:1 – Yaroslav Baranskyi 76’

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Dominik Kulawiak (60. Dominik Szczęch), Aleksander Komor (60. Mateusz Słodowy), Kryspin Szcześniak (60. Mateusz Bondarenko), Jakub Niewiadomski (46. Dawid Witkowski), Lukas Bielak (60. Tomasz Dzida), Jakub Apolinarski (60. Kamil Jadach), Marek Mróz (60. Bartosz Bartkowiak), Łukasz Zejdler (60. Daniel Feruga), Farid Ali (60. Yaroslav Baranskyi), Daniel Rumin (60. Daniel Szczepan).

3 lutego, Siedlce, godz. 16:00, GKS Jastrzębie – Legionovia Legionowo 1:1 (1:0)

1:0 – Daniel Szczepan 29’
1:1 – Goście 86’

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik (60. Mikołaj Reclaf) – Dominik Szczęch (60. Dominik Kulawiak), Mateusz Słodowy (60. Aleksander Komor), Mateusz Bondarenko (60. Kryspin Szcześniak), Dawid Witkowski (75. Dominik Szczęch), Tomasz Dzida (60. Lukas Bielak), Kamil Jadach (60. Jakub Apolinarski), Daniel Feruga (60. Marek Mróz), Bartosz Bartkowiak (60. Łukasz Zejdler), Yaroslav Baranskyi (60. Farid Ali), Daniel Szczepan (60. Daniel Rumin).