Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

GKS przed sezonem. Prezentacja zespołu [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Piłkarze GKS-u Jastrzębie zaprezentowali się swoim kibicom. Oficjalna prezentacja przed zbliżającym się sezonem pierwszej ligi odbyła się w sobotę (20.07.) przy klubowym pubie.

Nie brakowało konkursów i atrakcji dla fanów i tych mniejszych i większych a na koniec wszyscy mogli przywitać zespół, który powalczy drugi sezon na pierwszoligowych boiskach. Mówi kapitan GKS-u, Kamil Jadach:

Liga pokaże, na co nas stać w tym sezonie. Będziemy chcieli udowodnić to, że dobrze pracowaliśmy w tym okresie i stać nas na dużo, także zobaczymy, pierwszy mecz już za tydzień (27.07.), z niecierpliwością na pewno wszyscy czekają, sam jestem ciekaw, jak to będzie. W końcu mamy taki komfort, że może grać nawet dwóch młodzieżowców, bo po prostu zasługują na grę. Wcześniej nam się to nie zdarzało. Wytworzyła się taka szansa w tym sezonie, że nawet z tego piątego, z tego szóstego miejsca można awansować, także na pewno jakieś tam apetyty są, zobaczymy. W każdym meczu, jak zawsze gramy o zwycięstwo.  

W dobry sezon zespołu wierzy także ukraiński pomocnik GKS-u, Farid Ali:

Nowe emocje, nowa liga, nowy sezon. Przygotowujemy się do tej ligi mocno, już zagraliśmy jeden sezon, wiemy, jak i co, jacy przeciwnicy. Niczego się nie boimy. Przygotowujemy się i wychodzimy na każdy mecz po trzy punkty, po zwycięstwo. Musimy grać o najwyższe cele i nie ma innej opcji. Tylko gramy o awans i o trzy punkty. Już coś osiągnęliśmy i pokazaliśmy, że możemy walczyć z każdą drużyną, jesteśmy dobrą drużyną i chcemy teraz powalczyć o awans.

W zespole nastąpiło kilka zmian. Wśród nowych piłkarzy, którzy dołączyli do drużyny, jest także doświadczony bramkarz mający na koncie ponad 250 występów w ekstraklasie Mariusz Pawełek:

Cieszę się, że mogę dalej rywalizować z chłopakami, z dużo młodszymi od siebie. Tak na prawdę fajnie, że jestem tutaj w ekipie i zobaczymy. Chcę zagrać w podstawowym składzie, ale to wiadomo, trener o tym decyduje, ale przyszedłem rywalizować.

Zagramy o jak najwyższe miejsce, skład mamy dobry – mówi trener GKS-u, Jarosław Skrobacz:

Mieliśmy problem z młodzieżowcami, po poprzednim sezonie został nam jedynie Marek Mróz. Udało się wszystkich tych zawodników, których chcieliśmy w klubie zostawić, udało się to dograć. Dodatkowo te nazwiska, które doszły, też jestem przekonany, że to tylko zwiększy rywalizację, poprawi nam jakość. Kibic chce, żeby wygrywać wszystkie mecze, żeby prowadzić, żeby liderować. Ja zawsze próbuję troszeczkę tonować te nastroje. Na pewno zrobimy wszystko, żeby grać najlepiej w każdym meczu, ale spokojnie jest dużo zespołów bardzo dobrych organizacyjnie, finansowo. Niemniej będziemy w każdym meczu grali o zwycięstwo i mam nadzieję, że zakończy się to dla nas na prawdę czymś fajnym, a co, to będziemy mądrzejsi już w rundzie wiosennej.  

Jesteśmy przygotowani do nowego sezonu, choć przed nami jeszcze wiele pracy – mówi prezes klubu, Dariusz Stanaszek:

Jesteśmy w trakcie budowy tego klubu, współtworzonego przez naszą fundację Familia. Tutaj mnóstwo rzeczy jest jeszcze do zrobienia, jeżeli chodzi o naszą organizację. Nie jesteśmy klubem, który jest miejski tak jak większość klubów tutaj u nas na poziomie pierwszej ligi i ekstraklasy. Musimy sobie radzić, ale myślę, że jest jakiś progres w rozmowach z miastem, myślę, że miasto nie zostawi tego w taki sposób. Musimy patrzeć na to, ile ta spółka też daje naszym mieszkańcom, biznesowi. Coraz więcej sponsorów, firm zauważa, że warto zainwestować w reklamę u nas, pokazywać się i z nami być.     

Dodajmy, że pierwszy mecz nowego sezonu GKS rozegra na wyjeździe. W najbliższą sobotę (27.07.) na wyjeździe z Puszczą Niepołomice, 3 sierpnia pierwsze spotkanie na stadionie w Jastrzębiu, przeciwnikiem GKS-u będzie GKS Tychy.

Zobacz film z prezentacji drużyny GKS-u Jastrzębie:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022