GKS przegrywa na wyjeździe z Koroną Kielce [WIDEO]

Blisko pierwszej zdobyczy punktowej byli piłkarze GKS-u Jastrzębie. Wyjazdowy mecz ze spadkowiczem z ekstraklasy- Koroną Kielce, jednak przegrali, decydującą bramkę stracili w ostatnich minutach spotkania. Mecz zaczęli źle, po pierwszych minutach gospodarze prowadzili już 2:0.

Daniel Rumin zdobył kontaktową bramkę, a w 82. minucie meczu Marek Mróz doprowadził do wyrównania. Jednak minutę przed końcem meczu gospodarze wykorzystali rzut karny i to oni zgarnęli komplet punktów.

Nie zasłużyliśmy na porażkę

– mówił na pomeczowej konferencji napastnik GKS-u, Daniel Rumin:

Jesteśmy rozczarowani wynikiem, troszkę źle weszliśmy w mecz, szybko straciliśmy dwie bramki. Grało się ciężej z takim nadbagażem. Pokazaliśmy charakter, odrobiliśmy ten wynik. Błąd w końcówce spowodował to, że przegraliśmy to spotkanie. W moim odczuciu nie zamyśliliśmy na porażkę.

Trener GKS-u Paweł Ściebura

Trener GKS-u Jastrzębie, Paweł Ściebura mimo przegranej doszukiwał się pozytywów po spotkaniu:

Jesteśmy rozczarowani wynikiem. Na takim trudnym terenie wyciągnąć wynik ze stanu 2:0 nie jest łatwo. Ten mecz pokazał bardzo wiele ważnych aspektów. Po pierwsze- udało nam się ponieść po dotkliwej porażce, po drugie- pokazaliśmy, że potrafimy i po trzecie- naszym mankamentem jest odpowiedzialność taktyczna, którą staramy się wypracować. Ostatnia już rzecz- nasza gra w porównaniu z ostatnim meczem wyglądała zdecydowanie lepiej, natomiast jesteśmy rozczarowani, bo nie po to ciężko pracujemy cały tydzień, żeby przegrać czy zgubić mecz w takich okolicznościach.

Po dwóch kolejkach spotkań tego sezonu pierwszej ligi, GKS jest jedną z pięciu drużyn, która jeszcze nie punktowała. W piątek jastrzębianie zmierzą się z Radomiakiem Radom.

Korona Kielce – GKS Jastrzębie 3:2 (2:1)

Bramki: Jacek Kiełb (2.), Paweł Łysiak (21.), Emile Thiakane (89. rzut karny) – Daniel Rumin (27.), Marek Mróz (82.)

Korona Kielce: Marek Kozioł – Grzegorz Szymusik, Themistoklís Tzimópoulos, Przemysław Szarek, Rafał Grzelak (74. Kornel Kordas), Jacek Podgórski (68. Mateusz Sowiński), Iwo Kaczmarski (68. Wiktor Długosz), Mateusz Cetnarski (72. Piotr Basiuk), Jacek Kiełb (72. Maciej Firlej), Paweł Łysiak, Emile Thiakane.

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Mateusz Bondarenko, Mateusz Słodowy, Patryk Skórecki (87. Dominik Szczęch), Farid Ali, Kryspin Szcześniak, Dominik Kulawiak, Daniel Feruga, Marek Mróz, Łukasz Zejdler (65. Kamil Jadach), Daniel Rumin (65. Daniel Rumin).