Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gliwice: Po skomplikowanych złamaniach, pacjenci szybciej wrócą do pełnej sprawności

Facebook Twitter

14-letni Adam z Gliwic jest pierwszym pacjentem, u którego specjaliści z zakresu chirurgii dziecięcej oraz ortopedii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach zastosowali nową metodę stabilizacji kości. Młodzi pacjenci po skomplikowanych złamaniach szybciej wrócą do pełnej sprawności.

Chodzi o metodę stabilizacji złamania prętami śródszpikowymi elastycznymi pozwalającymi na ominięcie ważnych stref wzrostowych kości, a także ograniczenie do minimum czasu unieruchomienia złamanej kończyny. Nową metodę zastosowano u 14-latka, który w gliwickiej lecznicy pojawił się ze złamaną ręką.

Dotychczas takich pacjentów jak Adam odsyłaliśmy do innych specjalistycznych placówek na terenie województwa śląskiego. Teraz takie zabiegi będzie można z powodzeniem przeprowadzać w Gliwicach

– mówi dr Krzysztof Solecki, ordynator oddziału chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. To szybsza możliwość, żeby powrócić do fizycznych aktywności, które są potrzebne dzieciom.

Krzysztof Solecki: Zdecydowanie! Ponieważ te pręty elastyczne, które zostały zastosowane, one mogą być usunięte po dłuższym okresie i w trakcie tej rehabilitacji, powrotu do aktywności dziecko jest zabezpieczone przez tę stabilizację. Różnica przede wszystkim jest dla dziecka w okresie pooperacyjnym, że można do minimum ograniczyć okres unieruchomienia i dziecko może szybciej podjąć pełną aktywność i dzięki temu ma o wiele wyższy komfort życia.

Chłopiec jest wypisywany ze szpitala nie z ręką w gipsie, ale w znacznie bardziej komfortowej ortezie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023