Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Głogowski: ”Hałda w KWK Marcel będzie rozbudowana. Najważniejsze, by było to jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców”

Facebook Twitter

''Hałda w KWK Marcel w Radlinie będzie rozbudowana. Najważniejsze, by było to jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i środowiska naturalnego'' - zapewnia w rozmowie z Radiem 90 Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej.

Według planów PGG, bryła hałdy zostanie powiększona o około 15% i ma to zabezpieczyć potrzeby kopalni do końca funkcjonowania zakładu czyli do 2047 roku.

Tomasz Głogowski: Nowa część hałdy będzie miała powierzchnię około 10 hektarów i sama technologia będzie realizowana tak, aby to powiększenie bryły, które jest planowane o około 15%, było jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i środowiska naturalnego. Zdajemy sobie sprawę, że to jest sprawa priorytetowa i dobro mieszkańców będzie kluczowe.

Polska Grupa Górnicza chciałaby w przyszłości zagospodarować radlińską hałdę:

Tomasz Głogowski: Liczymy na to, że w przyszłości tutaj uda się zagospodarować ten krajobraz, aby miał on nie tylko walory użytkowe ale też walory rekreacyjno-wypoczynkowe czy związane ze środowiskiem naturalnym. Wiemy, że takie udane rekultywacje hałd to nie jest nic nadzwyczajnego i one już funkcjonują.

Rozbudowa hałdy w kierunku południowym ma rozpocząć się w 2027 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj